SRT Yayın Akışı - 15.07.2020

Son Dakika

İŞTEN ÇIKARTMA İŞLEMLERİNE YASAK MI GELDİ?10 Nisan 2020 - 02:42, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Değerli okurlarımız her hafta sizleri güncel olaylardan bilgilendirmeye özen gösteriyoruz. Bu yazımda bir nebze olsa da, ekonominin sıkıntılı sürecinde işini kaybetme korkusu çeken çalışanları yakından ilgilendiren bir haber vereceğim.

Corona virüs kabusu ile savaşma kapsamında bir çok destek sağlayan hükümetimiz,  bu kez işten çıkarmayı üç aylık süre ile yasaklıyor. Bu yasaklama ile işverenlere ücretsiz izine çıkartma hakkı tanırken, çalışanlara günlük 39,24 Türk Lirası ödeyecek. İşten çıkarma süreci şuan için 3 ay olarak denilse de, Cumhurbaşkanımız bu yasağı altı aya kadar uzatabilecek. Harekete geçmek üzere yasa teklifi taslağı görüşlerini almak için iş dünyası liderlerine sunuldu.

İşsizlik yüzdesinin hızla artmasını engellemek ve vatandaşlarımızı bu süreçte ekonomik bunalıma sokmamak adına atılan bu adımların en kısa sürede sonuçlanacağı aşikar. Kısa çalışma ödeneği başvuruları hızla devam ederken, diğer yandan gelen bu yasak ile korkuların az da olsa azalacağı umut edilmektedir

Bu yazı toplam 3244 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar