SRT Yayın Akışı - 19.09.2019
Son Dakika

İSTİKRAR DEVAM ETMELİDİR23 Mayıs 2019 - 10:07, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

         İstanbul büyük şehir belediye başkanlığı seçimleri için bütün dünya devletleri ayakta! ve teyakkuzda!. Neden mi? İstanbul da seçimler tekrarlanıyor da onun için.

         ABD Başkanlık Seçimleri gibi İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri de tüm dünyayı ilgilendirmekte. Ancak bir fark var. ABD Seçim Sonuçları Dünyayı etkiliyor. Bu nedenle merakla takip ediliyor. Türkiye’de seçim sonuçlarına göre düşmanlarımız, emperyalist,batı,işbirlikçiler,ve hainlerle birlikte tavırlarını belirleyecekler.

 

        Bir ülke neden bu kadar hassaslaşır ve dış/iç müdahalelere açık hale gelir? Bu soruya eğitimcilerimiz, askerlerimiz, emniyet, istihbarat personellerimiz, dışişleri, diyanet, işadamları. Hâsılı toplumdaki tüm kesimler cevap aramalıyız.

 

        Bir ülke düşünün kurumları yıpratılmış..mezhep tartışmaları bir yana cemaat, tarikat yapıları aracılığı ile hizipler oluşmuş. topraklarının dört katı yüz yıl önce yağmalanmış, şimdi de imha edilmek isteniyor.Yağmalanan topraklarında kan, gözyaşı, her taraf kardeş kavgası,Türkiye’mizin  tüm Türk  dünyası’na ve İslâm Âlemi’ne öncülük vazifesi var, bu nedenle hedef olmuş,devlet, millet  senkronize olamamış halâ.. Milletin ulvi hedef ve gayeleri sağdan, soldan sulandırılmış, gençlik hedefsiz yetişiyor.

         Devletinin egemenlik haklarını kendi yönetim erki ile tartışılır hale getirmiş, AB vs. gerekçelerle tartışılır hale getirmiş. din adına palazlanan bir cemaat hep birlikte darbe yapıyor. Tasfiye edilemiyor bir türlü bunlar ne ayrık otları imişler yahu. Ülke seçimlerine dahi operasyon yapıyor. Siyaset bu darbeden doğrudan mağdur olmasına rağmen, kendi içinde temizlik ve tasfiye yapamıyor. Devletimiz Dünyanın merkezinde, Hıristiyan Batı’nın mağrur dünyasına bir kısrak başı gibi girmiş, dolayısı ile her zaman beka sorunumuz olacak. Allah c.c. var gam yok.

 

         İstanbul Seçimleri neden önemli? Çünkü bu seçim sonuçları genel seçim sonuçları gibi bir algı oluşturacak. Çünkü İstanbul demek Türkiye demek. Gerek nüfusu, gerek Anadolu’nun her yerinden insan yapısı ile bu doğru yaklaşım. Çünkü bu seçim sonuçları ülkemizde istikrarı ve iç huzuru doğrudan etkileyecek. Çünkü İstanbul Seçimlerinin sonuçlarını düşmanlarımız heyecanla bekliyorlar. Bu seçim sonucuna göre toplumu harekete geçirebilirler.

 

        Merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy’ un dediği gibi ‘’Sahipsiz vatanın batması haktır sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır’’ve “Su uyur, düşman uyumaz!” Bizim içine sokulmak istendiğimiz buhrandan çıkışımızın tek çaresi, birlik beraberlikle kardeşlikle kimseyi ötekileştirmeden çok çalışıp, güçlü bir ekonomiye sahip olmak, akabinde bölgede ve dünyada etkinleşmektir. Bunun için de mevcut istikrar sürmelidir. Saygılarımla  

****CUMA GECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ KUT VE MUT OLSUN. 

Bu yazı toplam 856 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur