SRT Yayın Akışı - 02.07.2020
Son Dakika

 

İYİ BİR ANTRENÖRDE OLMASI GEREKEN 5 ÖZELLİK: 2 6 Haziran 2020 - 04:50, Cumartesi


Ertuğrul Akgün

3-Bilgi, Birikim ve Tecrübe

 Sadece iyi bir eğitim mükemmel bir mühendis yaratmaz, fakat gene de duvarda iyi bir üniversite diploması görmek kesinlikle zarar vermez. Antrenör seçerken hangi okuldan mezun olduğuna ve hangi sertifikalara sahip olduğuna bakmak yerine, ne öğrendiğine ve nerden öğrendiğine odaklanmak gerekir. Bir antrenörün görevi, müşterilerinin uyum sağlamasını, gelişmesini ve değişmesini sağlamaktır. Bu manada gerekli bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olup olmadığını anlamaya çalışın. Antrenörünüzün mesleki anlamda gelişimini nasıl sağladığını öğrenin.  Sürekli eğitim her işte olduğu gibi bu alanda da önemlidir. Değişim ve ilerleme gelişmenin gerçek anahtarıdır. Unutmayın, antrenörünüz gelişmiyor, öğrenmiyor ve ilerlemiyorsa muhtemelen siz de ilerlemeyecek ve gelişmeyeceksinizdir.

4-İyi İletişim Beceri

Birçok kişi iyi iletişimcileri ağzı laf yapan ve sunum cambazı kişiler olarak algılar, oysa ki bu alandaki iyi iletişim, konuşmaktan ziyade dinlemeyi ve anlamayı gerektirir. Kişisel antrenör olmak, bir kişinin daha zinde ve sağlıklı olmak için çıktığı yolculukta ona yardım etmeyi kabul etmek demektir. Bir antrenörün bu rolde başarılı olabilmesi için müşterisinin hangi durumda olduğunu, nereye gitmek istediğini çok iyi bir şekilde anlamış olması gerekir. Antrenörünüzü seçerken, tercihinizi sizi dikkatli bir şekilde dinleyenden yana kullanın.

5-Empati ve Merhamet

Çok fit birinin kilolu kişileri sevmemesi veya onları küçük görmesi gibi, belirli bir seviyeye ulaşmış kişilerin daha aşağıdaki kişilere karşı tutumları çok kırıcı ve yıkıcı olabilir. Empati, müşteri ile antrenör arasındaki bağın kırıldığı anlardaki en önemli anahtardır. Empati, kısmen de olsa hepimizin ilgili olduğu bir yapıdan gelir: Mücadele. Gerçek empati ve alçakgönüllülük insanlara ulaşmanın en iyi yoludur. Ayrıca empati daha da önemli bir kelimenin giriş kapısıdır. Bir antrenörün sizi anlaması için illa da bir zamanlar kilolu, obez veya sakatlanmış olması gerekmez. İyi bir antrenör, empati yeteneği güçlü, merhameti yüksek kişidir. Antrenörünüzün bu duygulara sahip olup olmadığını anlamaya çalışın.

Bu yazı toplam 528 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar