SRT Yayın Akışı - 15.07.2020

Son Dakika

Kadını erkeğin sevgisi, erkeği kadının cazibesi ayakta tutar.10 Nisan 2020 - 06:54, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Kadınlara yaşadığımız bu zor günlerde cazibelerini kaybetmemeleri adına ufak bir dipnot geçmek istiyorum.

Evde olduğunuz için kendinizi katiyen salmayın. Öz bakımınıza, saçınız başınıza, kokunuza, üzerinize giydiğiniz kıyafetlerinize özen göstermeniz kendinizi özgüvenli ve mutlu hissettirecektir. Üstelik bakımlı olmanız partnerinizin size saygı duymasını sağlayacaktır. Unutmayın ki, erkeklerin güzel olan her şey ilgisini çeker ve ilgi duydukları şeylere istemsiz saygı gösterirler. Avlama içgüdüleri olduklarından dolayı da size ilgili davranırlar.

Erkekler bakımlı kadınları severler. Bakımsız olmanız size karşı sevgisini tabi ki de değiştirmez ama arzusunu yitirmesine sebep olur. Bu da sizinle ilgilenmek yerine telefonla, televizyonla, gazeteyle, arkadaşlarıyla telefon sohbetleriyle, telefon oyunlarıyla daha çok vakit geçirmesine neden olur. Her kadını bu durum rahatsız eder. Ve kadın belli süre sonra erkeğin hareketlerine kafayı takmaya başlar; saçma sapan şeylere gereksiz tepkiler vermeye, surat asmaya, dır dır yapmaya, her sözün her hareketin altında bir ima bulmaya başlar.

Erkek, partneriyle ilgilenmediğini ama ikazla ama kendi çabalarıyla anlayınca tutumunu değiştirip ilgili olmaya yalandan da olsa meyil eder, kadını susturabilmek gazabından korunabilmek adına. Bazı erkekler yapmacık olamadığından dolayı partneri ilgisini çekmiyorsa kati şekilde adım atıp ilgi göstermezler. Hatta daha çok umursamayıp ilgisizleşirler. Yani burada ki adım erkeğin karakterine göre değişim gösterir.  

Partnerinin ilgisizlikten ötürü kendisine sardığını anlayan erkeğin tavrını değiştirmesi pek bir işe yaramaz genelde… Bu ilgili tavır kadına sahte geleceğinden gösterdiğiniz ilgi pek de nazarında önemli olmayacaktır çünkü… Ben demeden bana ilgi göstermiyorsun, sen beni artık sevmiyorsun, eskisi gibi değilsin, sevgiliyken böyle değildin, hatta ileri safhası hayatında başka biri mi var doğru söyle, demeye başlayacaktır.

İkili ilişkilerde de, özel ilişkilerde de kişi bir tepkiyle karşılaştığında önce kendine soru sormalıdır. Ben ne yapıyorum da bunu bana yapıyor, ben ne söylüyorum da bana bunu söylüyor, ben nasıl davranıyorum da bana bu şekilde davranıyor diye öncelikle kendimize sorup düzeltmeye kendimizden başlamalıyız. Bu sizin suçlu olduğunuz anlamına tabi ki de gelmiyor. Bir tepki varsa karşı tarafın muhakkak etkisi vardır. Ama iyi ama kötü… Karşı tarafla sağlıklı iletişim kurabilmek önce kendi hal ve hareketlerimizden geçer.

Bu zor günleri partnerinizle uyum içerisinde mutlulukla geçirebilmeniz için farkındalığınızı açmanız önemlidir. Kadın da karşısında bakımsız erkek görmek istemez evet ama bu kadının erkeğe ilgi göstermesini etkilemez.

Kadını erkeğin sevgisi, erkeği kadının cazibesi ayakta tutar.

Bu yazı toplam 1264 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar