SRT Yayın Akışı - 22.02.2020
Son Dakika

Kadınlar neden çok konuşur, erkekler neden az konuşur?23 Ağustos 2019 - 09:59, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Sıkça merak edilen konulardan biri; kadınlar neden bu kadar çok konuşurken, erkekler daha az konuşurlar?

Bilim adamlarının araştırmalarına göre kadınlar günde ortalama 20.000 kelime kullanırlarken, erkekler ortalama 7.000 kelime kullanırlar. Kadınların enerji kanalları erkeklere göre daha aktiftir. Buda demektir ki; kadınlar her gördüğü şeyden erkeklere oranla daha fazla enerji alıyor.

Gün boyu iş ortamında olan erkek akşam eve gelene kadar günlük kelime miktarının taş patlasın 5.000 kelimesini kullansa, geriye kullanacağı ortalama 2.000 kelimesi kalır. Kadınların ise 10.000 kelimeyi gün boyunca sarf ettiğini düşünürsek geriye kullanacağı kelime sayısı 10.000’dir.

Şimdi düşünüverin;

Akşam erkek eve gelir ve kullanacağı sadece 2.000 kelimesi varken, kadının neredeyse erkeğe nazaran 5 misli kelimesi vardır. Hal böyle olunca; iki tarafta haklı olarak birbirinden şikâyetçidir.  Kadın; neden kısa konuşuyorsun diye erkeğin davranışlarını didikler, erkek neden çok konuşuyorsun diye kadının davranışlarına tepki gösterir.

Erkeklerin, kadınların sorularına peki, tamam, iyi gibi kısa yanıtlar vermesinin tek sebebi budur aslında; konuşacak kelime miktarının az olması… Buna çözüm olarak yapılacak pek bir şeyde yok açıkçası. Nedenini öğrenmek anlayışınızı artırıp sağlıklı bir birliktelik yürütmenize olanak sağlar. Çünkü ne kadınların çok konuşmasına engel olabilirsiniz, ne de erkeklerin az konuşmaması için çare üretebilirsiniz.

İki karşı cinsin yapacağı tek şey şikâyet etmeden birbirini kabullenmek…

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1002 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar