SRT Yayın Akışı - 20.10.2021
Son Dakika

KARA KIŞ NASIL ATLATILACAK11 Ekim 2021 - 00:04, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Hiçbir konuda sorumluluk üstlenmeyen, yapılan ve yaptıkları hiçbir hatayı kabullenmeyen, her şeyi en iyi yaptığına inanan, doğru olan her şey sadece onlardan sorulan ve her sorunu üstünkörü geçiştirmeye çalışıp bunda da bayağı başarılı olan bir anlayışla yönetilince sanki bu düzene alışıyor muyuz ne?

   Elektrik, doğalgaz, ulaşım, çarşı pazar, benzin mazot, su, zam üstüne zam yerken, dar gelirliyi yerden yere vurup yine çılgınca alkışlanmak nasıl bir duyguysa artık?

   Uyuşturucu kullanma yaşının 9’a düştüğü, paramızın istihdam yaratmak yerine, inşaata betona yatırılıp tarımdan esirgendiği, dünyada tarım ürünleri kendi kendine yeten 7 ülkeden biriyken simdi geldiğimiz noktayı görünce güçlü bir ülkeyiz sözlerine benimde inanansım geliyor.

     Çok zamandır dilimizde hep aynı cümle: Zor günlerden geçiyoruz. Bitmeyen, giderek etkisini daha da hissettiren bir zorluk üstelik bu. Her alanda kendini gösteriyor

    Zam yağmuru altında inleyen esnaf, tüccar, işçi, memur, emeklinin kara kışı nasıl atlatacağının formülü var mı?

     Alım gücü düşüyor, yaptıklarımız karşısında aldığımız ücret azalıyor ve her şeye neredeyse her gün zam geliyor. Memleketin değişik dönemlerinde patlayan krizlerden herhangi birine benziyor ama değil.

     Bu kez durum daha farklı.

Memleketi ve ekonomiyi yönetenler kriz yokmuş gibi davranıyor, lafı “her şey aslında şahane, bu bizi çekemeyenlerin bir oyunu”na getiriyor.

     Bilmediğim alanlarda  konuşmayı da  sevmiyorum. Buna gerek de yok çünkü işin ehli pek çok isim, son dönemde uzun yazılarla durumu anlatıyor.

     Önce sokağa çıkın, kiralık ve satılık tabelalarına baka baka ilerleyin, bu arada semt pazarlarına uğramayı ihmal etmeyin.

      Biz yokmuş gibi davranınca yok olmayan sorunlarımızın; neler olduğunu dikkate alırsak, biraz çaba gösterip anlamaya çalışırsak, bazı hayallere kapılmaktan kendimizi alıkoyarsak, olup biteni iyice kavrarsak,  sorunların daha iyi çözüleceğine inanıyorum.

      Sefalet ve yoksulluk diz boyu iken, halkın büyük çoğunluğu kilogramdan grama, kilodan taneye dönerek eti kasap vitrininde görmeye talim ederken  fiyatlar nasıl normal diyebiliriz?

Vatandaşlar  maaşları ile ay sonunu görmüyor

    Enflasyon   kime göre, neye göre açıklanıyor bilen yok

   Yepyeni bir ekonomi modeli  geldi artık Hiçbir ekonomik teoriye ve mantığa uymayan bu modele göre, zam yapınca enflasyon düşüyor, faiz düşünce de enflasyon düşüyor, faiz inince para değer kazanıyor.

Sahte bir zenginlik ürettik, maddi manevi  , bu zenginlik  halka değil ama belli bir kesime veriliyor. Bu kesimde  halinden vaktinden memnun ise, ülkede de  sorun yoktur.

Bu yazı toplam 85 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar