SRT Yayın Akışı - 15.07.2020

Son Dakika

KENDİMİZLE KAVGA EDİYORUZ. YAPMAYIN!14 Mayıs 2020 - 02:39, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Bir millet okumuşları eliyle nasıl yıpratılır, karşı karşıya getirilir, hatta iç savaş seviyesine kadar gelir? Aklınız alıyor mu?12 Eylül 1980 Öncesi yıllarda okumuşlarımızın çoğu solda yapılandı. CHP ve Kemalizm önce ortanın soluna, sonra Marksist sola evrildi.

             MTTB ile başlayan aktif ve tek vûcut gençlikten önce solcu diyebileceğimiz insanlar çalındı. Sonra Milliyetçi-Ülkücü gençler, sonra Akıncı gençler. Ecdâdımız, erlere, yani hiç okuyamadan askere gelmiş evlâtlarına “Çarıklı Erkan-ı Harp: Çarıklı Kurmay Subay” diyordu.

 

            Türkiye’de düşünce dünyası, kavga, ötekileştirme, reddetme, düşmanlık kurgulama üzerine oluşmuş adeta. Yazık! Milletimizin kafasını çatallaştırması yetmiyormuş gibi, Milli Direnci de zayıflatıyor bu durum.Önce ham yobaz kaba softa ile zayıflatılan, ilim, fen ve bilimsel tekâmülden, dünyayı anlamaktan uzak tutulan devletimizin gayretleri, Osmanlı’nın son 200 yılından itibaren Modernizm, bilimsel tekâmül, kalkınma, dünyadaki sanayi devrimini ülkeye taşımak olması gerekirken, kaba taklitle çözüm üretilmeye çalışılmış ve halkımız aldatılmıştır. Bu taklitçi ve Batıcı zihniyet Milli Duruşlara da karşı olmuşlardır.

 

             Düşünün, Sultan Abdulaziz’in katli, Abdûlhamid Han’ın azli, Cumhuriyetle tasfiye edilen geleneğimiz, havaya uçurulan Silah/Mühimmat Fabrikasından, kapatılan Uçak Fabrikası’na, asılan Başbakan Menderes’ten, iç savaş sürecine getirilen Türkiye’ye, zehirlenip şehid edilen T. Özal’dan, 28 Şubat Süreci’ne, FETÖ 15 Temmuz İhaneti’ne baktığınızda tamamı Batıcı, işbirlikçi, halka tepeden bakanların tamamı seküler, Batıcı ve İşbirlikçidir.

 

               28 Şubat Süreci’ndeki mağduriyetlerin Halkımızın vicdanında açtığı yara AKPARTİ’nin motivasyonuna mihenk oluşturmuştur. Pekî şimdi gelinen nokta nedir?Devlet kurumlarında, kimsenin itibarı kalmadığı gibi, saygı, devlet ciddiyeti, vatandaş memnuniyetini önceleyen Devlet Ana ölmüş, Devlet Kapısı şefkat kapısı niteliğini kaybetmektedir.

               AKPARTİ Sürecinde muhafazakâr camia güçlenmiştir. Peki büyüyen taassup!.. Özellikle sosyal medyada toplumu ötekileştirenler, kendi içlerinde kusur arayanlar,ekâbirler,dokunulmazlık iddiasındakiler, Allah Rızasını unutanlar, menfaatsiz selâm almayanlar, kendisini âlim zannedenler, tarikat/cemaat şeyhinin söz ve kitaplarını hâşâ ayet kabul edenler… Bu güne gelene kadar verilen 250 yıllık mücadele, Abdulhamid Han’ın mücadelesi, İstiklal Mahkemelerinde idam edilenler, şehidler, 28 Şubat’ta çekilenler… Kendimizi düzeltmeliyiz.

 

               Aziz Milletim. İmanımızın özü ve esasları, geleneksel aile terbiyemiz ve töremiz korunmalıdır. Toplumu değişik vesilelerle bölmeye çalışanlara Allah fırsat vermesin. İslâm Dünyası, düştüğü taassup ve cehaletin getirdiği fitnelere karşı da mücadele etmelidir. Özellikle FETÖ, DEAŞ gibi, fitne görüntüleri ile sınırlarımızı parçalayıp, bizi bir kaşık suda boğmaya çalışacak herkes için gereğini hiç tereddüt etmeden yapılmalıyız. Kendimizle kavga ediyoruz.Yapmayın.   Saygılarımla

***EVİMİZDE KALMAYA DEVAM EDELİM LÜTFEN***

Bu yazı toplam 940 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar