SRT Yayın Akışı - 28.02.2021
Son Dakika

Kendinizi iyileştirmede çevreniz önemli bir faktördür.30 Ekim 2020 - 10:56, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Çevrenin, en yakın arkadaşın, partnerin, anne babanın, kardeşin kişi üzerinde etkisi çok fazladır. Bir insanı tanımak istiyorsanız çevresine, ailesine, arkadaşlarına iyi bakın. İnsanlar aynadırlar, zamanla birbirlerine benzerler. Etrafınıza göz gezdirin; sorunlu insanların hayatında daima sorunlu insanlar, mutsuz insanların hayatında mutsuz insanlar, olumsuz düşünen insanların hayatında hep olumsuz düşünen insanlar, devamlı eleştiri yapıp dedikodu yapan insanların hayatında ise kendisine eş değer birileri mutlaka vardır.

Kendinizi iyileştirmede çevreniz önemli bir faktördür. Devamlı agresif, sıkıntılı, huzursuz, mutsuz, ruh halinizin enerjisi düşük hissediyorsanız muhtemelen çevrenizde sizi eksi enerjiye çeken birileri vardır. Sizi eksi enerjiye çeken insanlardan bağınızı tam anlamıyla koparmazsanız ve ya aradaki iletişimi en aza indirmezseniz iyileşemezsiniz. Başarılı olamazsınız, mutlu olamazsınız, huzur bulamazsınız, güzellikleri göremediğiniz için aşık olur aşkı yaşayamazsınız ve bunun gibi sayılacak daha birçok şey…

Sürekli şikayet edenlerin yanında bulunmak, devamlı eleştirenlerin, mana bulanların, her yapılan işe kulp takanların, her harekete takılanların, kilonuza, dış görünüşünüze laf edenlerin, size ne yapmanız gerektiğini söyleyip duranların yanında olmak sizi dibe iter.  Ve kendinizi ifade etmeniz zorlaşır. Sizi dibe iten insanlara müsamaha göstermeyin. Başarılı olmak, iyi işler başarmak, mutlu bir aşk yaşamak, huzur bulmak kişinin yaşam enerjisiyle doğru orantılıdır.

Eksi enerjiden kurtulmak için önce çevrenizde sizi eksiye iten insanlarla aranıza sınır koyun. Sonrasında olumlu enerji kanallarına yönelin. Mutlu bir aşk filmi seyretmek mutsuz bir aşk yaşamaktan size daha çok artı enerji verir. Kitap okumak dedikodu yapan insanlarla oturup sohbet etmekten daha fazla bilgi verir. Neşeli, gülüp eğlenen, kötü olayları bakış açısıyla fırsata çeviren insanlarla yan yana olmak sürekli mutsuz bir hayat sürüp devamlı derdi olan ağlanan insanlarla yan yana olmaktan daha fazla mutluluk hormonu salgılatır. Size değer veren, sözlerinize kıymet verip kendinizi önemli hissettiren insanlar size önemsiz biriymiş gibi davranan insanlardan daha fazla meziyetlerinizi göstermenize yardımcı olur.

Sizi eksiye çekenlere sınır koyun, artı enerji yükleyenlerle var olmaya bakın.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1196 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar