SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SÜRESİNE UZAMA GELDİ23 Nisan 2021 - 01:13, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Sevgili okurlarımız pandeminin ekonominin üzerindeki etkileri hızla artarken, işverenlerimiz bu süreçten olumsuz yönde nasibini aldı dememiz sanırım yanlış olmaz. Ödeme listeleri gitgide uzarken mart ayında son bulacağı düşünülen kısa çalışma ödeneğine uzama geciklemedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son açıklaması ile birlikte,tüm sektörler dahil olmak üzere nisan, mayıs ve haziran aylarını kapsayacak şekilde ödenek devam edecek. Pandemi sürecinden en çok etkilenen sektör olan turizm alanında ise mayıs ayında sona eren KDV indiriminin ise haziran ayının sonuna kadar devem edeceği de açıklamalar arasındaydı.

Nakit ücret desteği ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, mevcut sürelerin haziran ayına kadar uzaması işverenleri rahat bir nefes aldıracak.

Saygılarımla..

Bu yazı toplam 330 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar