SRT Yayın Akışı - 19.02.2019

KONGREDEN KALANLAR 13 Mart 2018 - 08:35, Salı


Semiha Özgür SEZER

Bir tarafta Ak Kadınlar, bir tarafta Gençlik . Dört bir yanı coşkuyla başlayan kongrede, birebir yaşayan biri olarak yazıyorum .

Gördüğüm geçirdiğim en güzel kongreydi, 6. Olağan İl Kongresi.

Mitingte Cumhurbaşkanının konuşması esnasında,Kongre Salonunda Ravza Kavakçı’nın geçmişten günümüze gelen sıkıntılarını anlattığı ,babasının yaşantısından parçalar ile içimizi acıtan konuşmasını yaptı.Merve Kavakçının Meclis salonunda başörtüsünden dolayı çıkarıldığı tarihlere götürdü bizi.

Ve tabi bir çok başörtülü kadında kendi hikayelerini birleştirdi temsili bu hikaye ile.

Reis,Gençlerin Osmanlı Tokadı pankartına,onların ağırlamasına,kadınlarımızın naif duruşuna hayranlığını sık sık dile getirdi.Gerçekten Sakarya çok güzel ağırladı,Cumhurbaşkanını.

Tevazuyu sırtlanan bir parti olmanın önemine değinen, Tevazu sahibi Cumhurbaşkanının kibir dolu partilileri var mı?Varsa ayıklanmasını temenni ederiz ki,emeklere ziyan uğramasın.

Tevazu yüceltir, kibir düşürür, gurur aldatır, haset bitirir…

 

Dava millet,bayrak davasıyken  koltuk makam davasına fırsat vermemek lazım.Geçmiş Cumhurbaşkanlarını ile yan yana getirdiğimizde,halk adamı olduğunu sürekli gösteren duruşunu görüyoruz.Milletin yakınlığı en çok bu yüzden.

İnsanları Ötekileştirmemek gerekli mesajını alıyoruz Reisin duruşu ile.

Ne güzel diyor,Reis; biz halka Efendi olmaya değil,hizmetkar olmaya geldik.

Hizmetkarlığa gönül adayanların görev almasını her daim temenni ediyoruz.

Bir çocuğun bile rahatlıkla ulaşabildiği,irtibat kurabildiği bir Cumhurbaşkanının yanında,yanına yanaşılmayan kibirdeki liderlerin kendisini bir sorgulaması gerekmiyor mu?Halktan uzak olan liderler nasıl olurda halka hizmet edebiliyor.

 

Sakarya bu konuda kendini gösterdi.Liderleri ile başta kadın lideri ,tevazu ile başarıyı birleştiren Zehra Hatipoğlu,başkanları,vekilleri ,valisi,müdürleri ile tavazu sahibi bir ekibe sahip Sakarya ..Tüm ülkemiz için hayırlı yüce gönüllü liderler temennisi ile .

Bu yazı toplam 700 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız