SRT Yayın Akışı - 22.04.2021
Son Dakika

KORONAVİRÜSTE REKORU YAŞIYORUZ5 Nisan 2021 - 05:18, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Dünyayı kasıp kavuran, insanları soluksuz bırakıp sağlığıyla oynayan virüsün ne yapmak istediği ve başarısı ortada!

  Açmazların içinde çırpınan ülkemiz bir yandan büyük ekonomik çöküntüye sürüklenip, diğer yandan derin yoksullukla boğuşurken, halkın büyük çoğunluğu çaresizlik içinde ne yapacağını bilememektedir.

       Korona bütün  dünya ve  Türkiye  için hâlâ çok büyük bir tehdit ve tehlikedir

Sakarya ‘da  bu musibetten çok etkilendi ve etkilenmeye de devam ediyor

       Aslında vakaların 15 bin eşiğine yaklaştığı bir zeminde 1 Mart tarihinde kontrollü yeni normalleşme açıklandı.

 Sakarya bu normalleşmenin içinde değildi.

 Sonra 9 günlük bir  açılma açıklandı.

9 gün için çoğu esnaf iş yerini bile açmadı.

 Yani Sakarya esnafı çok mağdur oldu.

   Bir yandan’evde kal’ yaklaşımı devam ederken bir yandan da ‘Gönüllü karantina’ ‘Kendi OHAL’inizi ilan edin’ söylemleri geliştirip diğer yandan da  kongreleri , cenazeleri  lebalep dolduracaksın.

 Çok şükür kongreler bitti  bitmesine ama  koronavirüste rekoru yaşıyoruz.

     Dolayısıyla bu durum ülke gündeminde eleştiri konusu olunca gazeteciler tarafından  Sağlık Bakanı Koca’ya bu soru soruldu.

Eleştiri konusu olan AKP kongresi ile ilgili sorulara yanıt veren Bakan Koca, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydasının olmadığı kanaatindeyim. Bugüne kadar Bilim Kurulu üyelerimiz dahil olmak üzere kapalı ortamlarda virüsün bulaştığını biliyoruz. Herkesin bu mücadelede üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapması gerektiği kanaatindeyim. Buradan bir ayrıcalık çıkarma hikayesi oluşturmak doğru olmaz” dedi.

   Koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadan gerçekleşen AKP 7. Olağan Kongresi'ni "Maske, mesafe, temizlik konusuna özenle dikkat ettik. Burada bir vaka artışı falan olmayacak" sözleriyle savunan, ve "yatay çekimden ötürü alan dar olarak görünüyor ve kalabalık iç içe geçmiş gibi yansıyor" ifadelerini kullanan AKP Grup Başkanvekili Avukat Cahit Özkan "İşyerlerinin açılması ile beraber salgın ve vaka sayılarının arttığına tanık olduk" dedi.

 Sakarya’da iş yerleri açık değildi. Sakarya’da vaka artışının  nedeni nedir o zaman?

   İşler iyice sarpa sardı. Artan vaka sayıları sorunun boyutu sağlık sistemlerinin altından kalkamayacağı bir noktaya taşıdı.

 Herkes “Bu salgınla nasıl mücadele edilmeli?” sorusundan önce “bu salgın nasıl önlenebilirdi?” sorusunu sormak zorundayız.

Bu yazı toplam 910 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar