SRT Yayın Akışı - 08.08.2020
Son Dakika

Kötünün beklentisi karşı tarafta da kötülük görmektir31 Temmuz 2020 - 02:52, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Dedikodu yapan, kişileri yersiz eleştiren, insanların kalbini kırmaktan zevk alan, başkalarını küçümseyen, mana bulan, akıl veren, her sözün altında bir bit yeniği arayan insanlar genelde mutsuz insanlardır.

Bir birliktelikte de, insan ilişkilerinde de bu böyledir.

Kişi, kendinde eksik olan bir şeyi yersiz eleştirmeye, mutsuzsa kalbini kırmaya, sonradan gördüyse küçümsemeye, kendinde yoksa mana bulmaya, üstün değilse akıl vermeye, açığını arıyor ve bulunduğun yer onu rahatsız ediyorsa da her sözün, her hareketin altında bir bit yeniği aramaya meyillidir.

Kötü insanları da anlamaya çalışmak lazım. Kötünün beklentisi karşı tarafta da kötülük görmektir. Tek derdi; olmak istediği yerdeki kişiyi kendi seviyesine çekmektir esasen. Kendi gibi kötü olsun, kendi gibi eleştirsin, mana bulsun, biri onunla muhatap olsundur. Böylelerinin asıl amaçları dikkat çekmektir; sizi eleştirdiklerinde yüzünüzdeki kötü ifadeyi görüp mutsuzluklarının üzerini kapatmak, sizden üstün olmak istemeleridir.

Bulunduğunuz yer sizi mutlu ediyorsa bırakın kendilerini sizden üstün göstermek için eleştirsinler, dedikodu yapsınlar, mana bulsunlar.

Fark edin; kilosuyla sorunu olan karşısındakinin kilosuna, giyim tarzıyla sorunu olan karşı tarafın giyim tarzına, yeterince özgür olmayan ise karşısındaki kişinin özgürlüğüne kafayı takar ve sizi her gördüğünde bunu dile getirir. Kişi özünde mutluysa ne çok gezmeniz, ne çok kilolu olmanız, ne işiniz, ne giyim tarzınız karşı tarafın pekte ilgisini çekmez.

Böylelerine karşı davranış şekliniz çok önemlidir.

Tavsiyem; biri sizi eleştirdiğinde umursamaz davranıp bulunduğunuz halden memnun olduğunuzu içtenlikle ve güler yüzlülükle dile getirin. Bırakın kendileri mutluluğunuzdan huzursuz olup, mutsuzluklarının sebebini kendilerinde arasınlar.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 287 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar