SRT Yayın Akışı - 19.08.2022
Son Dakika

KRİZ!25 Haziran 2022 - 00:30, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, sizlere geçtiğimiz günlerde Mersin’de yaşanan bir olayı aktarmak istiyorum. Bazı haber sitelerinde yer aldı fakat tabii ki de fazla gündem olmadı!

Haber şu şekilde: Mersin’de esnaflık yapan, Oktay Avcu, birkaç yıl öncesine kadar Recep Tayyip Erdoğan hayranıydı. Avcu farklı tarihlerde yaptığı tek kişilik eylemlerle Erdoğan’a destek vermiş, 2011 yılında Erdoğan’ı “Türkiye’nin ikinci Atatürk’ü” olarak niteleyen bir pankart yaptırmış, 2015 yılında da “Halk Erdoğan’ı istemiyor” diyen muhalefet partilerine zeka testi yapmalarını öneren bir pankartı şehrin işlek caddelerinden birine asmıştı.

Avcu, gazetecilere ulaşarak ekonomik krize dikkat çekmek ve Erdoğan’a “artık yeter” demek için Mezitli’deki dükkânı önünde eylem yapacağını duyurdu. Avcu’nun belirttiği saatte dükkanının önünde az sayıda gazeteci ve çok sayıda polis memuru hazırdı.

Avcu bu sırada dükkânına astığı sarılı halde bulunan 2 pankartı açmak istedi. Pankartlardan birinde “Her yer açlık, her işsizlik, her yer korku, her yer adaletsizlik, her yer sindirilmişlik, her yer umutsuzluk ama her yer korkmuyoruz” ifadeleri yer alırken bir pankartta da “Battık Erdoğan, ekonominin kitabını yazdın ya yazdığın kitap boş. Yazmasan iyiydi. Yönettiğin ülke harabe, perişan. Artık sana güvenmiyoruz” ifadeleri yer alıyordu.

Polis ekipleri Avcu’nun pankartı açmasına izin vermedi. Bu sırada Avcu ile polisler arasında itiş kakış yaşandı. Avcu pankartlardan birini “Ülkenin gerçeklerini söylüyoruz. Her yerde açlık var diyoruz. Olanları söylüyoruz” diyerek yere sererken polisler diğer pankartı aldı. Pankartları açmasına izin verilmeyen Oktay Avcu, bozuk para dolu plastik para kasasını yere fırlattı.

Bir zamanlar Ecevit’e de kasa fırlatmışlardı. Dolar kuru açısından o dönemle aynı süreç yaşandı ve daha kötüye gidiyor diyebiliriz. 2001 yılında 21 şubatta dolar 691 TL iken, 10 aylık süreçte sene sonunda 1445 TL civarına yükselmiş. Bugünkü 10 aylık sürece bakalım. Geçen sene Ağustos ayında dolar 8,40 TL (şubat ayında da 7 lira civarındaydı) civarındayken şimdi 17,35 TL civarında oldu.

Fakat arada çok büyük bir fark var. Ecevit Sarayda yaşamıyordu, çok daha fazla mütevazı bir yaşamı vardı ve en önemlisi koruma ordusu yoktu, halkının içerisindeydi…

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 259 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar