SRT Yayın Akışı - 09.08.2020
Son Dakika

KULUN DEĞİL ALLAH’IN DEDİĞİ OLUR2 Temmuz 2020 - 04:45, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

     ‘’ Söylemek istesem içimdekini dilime dolanan ahuzar olur’’ adlı şarkının güftesinden alınan bir satırdır. Yazan o günlerde söylemesi gerekeni söyleyemediği için sıkıntı çekmekte idi.!!

      Tıpkı bugünkü gibi meydana gelen olaylardan duyulan, hissedilen durumları açıklamakta çekilen sıkıntı gibi. İnsan anladığı ve gördüğü halde anlatamama ve nakledememe sıkıntısı içinde kıvranıp durmaktadır.Zira ağzımız su dolu konuşamıyoruz. Yazacak o kadar çok şeyler varki. Hangisinden başlasak zülfiyare dokunmaktadır.Sonrsında da sonuç malum.

      İnsanımız siyaseten olsun,sosyal açısından olsun, ekonomik açıdan olsun,önemli gelişmeleri seyrettiği halde siyasi taassup içinde olduğundan bunları ifadeden kaçınıyor. Zira açıklama yapan, nakleden hemen hedefe alınmaktadır. Ondan sonra da ayıkla bakalım pirincin taşını.

      Bu zorluğu gören her insanın direnç göstermesi mümkün değildir. Dayanma gücü olanlar ise çeşitli oyunlarla imhaya tabi tutuluyor. Zarar sadece direneni değil ailenin tamamını kapsamaktadır. Dengeler bozuluyor, sosyal sıkıntılar büyüyor, insanlar kaosa sürükleniyor. Yani sussa başka, susmasa bir başka türlü baskılara uğruyor

       Tahammül önemlidir. Ama bunu herkesten beklemek te mümkün değildir. O zamanda içimize kapanıyor söyleyemiyoruz. Yanlışlar dillendirilemediği için manen sıkıntılara düçar olunuyor, ahuzara yuvarlanılıyor , düşünceler gönülde düğümleniyor. Onun içinde içte tutmamak ve söylemek gerekiyor ama, aması var işte!.

       Gelecek baskılara meydan okuyarak ya söylenecek, böylece de gönül müsterih olacak. Yada susulacak görmemezlikten gelinecek o zamanda gönüller cendereye alınmış olacak, hançeresi sıkılacak.

        Ülkenin derdi ile  hem dert olmayanlara insan denir mi? Yoksa enaniyet heyulası olarak mı anılır. Bunu elekten geçirerek sağlamları cem etmek en doğrusudur. Haksızlıklara  ve yanlışlara sessiz kalmakta şeytanın işidir. Hakşinas olan daima haksızlığa karşı daima dik durması gerekir. Bizim sorumluluğumuz haklıdan yana olmak ve içinden geçenleri  fütursuzca dillendirmek olmalıdır.. Başa gelecek olanlar  karşısındada mukavim davranmak gerekir. Zira kulun değil’’ Allah’ ın c.c. dediği olur’’  Saygılarımla

 

**DURUM VAHİM. HİJYENE, MASKEYE VE ZORUNLU MESAFEYE DİKKAT**

CUMA GECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN. AMİN.

Bu yazı toplam 1237 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar