SRT Yayın Akışı - 05.12.2020
Son Dakika

KURBAN BAYRAM İKRAMİYESİ24 Temmuz 2020 - 02:55, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Emeklilere geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bin (1000) liralık bayram ikramiyesinin verilmesinin ardından emeklilerin umutlu bekleyişi bu yıl Kurban Bayramı vesilesiyle devam ediyor.

Emeklilerin bayram ikramiyesinin 30.07.2020 tarihine kadar ödenmesi bekleniyor. Emekli Bayram ikramiyesi 2019 yılında 1.000,00  (Bin TL) TL olarak belirlenmişti fakat; 2020 yılı için ödeme tutarı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Herhangi bir değişikliğe gidilmemesi halinde bu yılda ikramiyenin bin (1.000,00) TL olması bekleniyor.

Emekliler dışında kimler bayram ikramiyesi alabilir?

*Şehit yakınları,

*Gaziler,

*Muharip gaziler,

*Güvenlik korucuları,

*Şampiyon sporcular,

*Dul ve yetim aylığı alanlara payları oranında,

*Terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alabilecek.

Bayram ikramiyeleri bu yıl T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre hesaplara yatırılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu bu hafta içi tahsis numaralarına göre ödemeleri açıklayacak.

 

Saygılarımla

 

Bu yazı toplam 1146 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar