SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

KUTLAMASINA KUTLUYORUZ DA!!!! KRAL ÇIPLAK17 Mart 2022 - 00:28, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Çanakkale’de yurdun dört bir tarafından eli silah tutan tüm vatan evlatları görev almış, tek yürek, tek vücut olarak savaşmıştır. Cephede inançlı bir asker, cephe gerisinde ise merhametli bir insan olmanın eşsiz örneklerini veren Mehmetçik, yurduna alçakları uğratmamak için iki yüz elli bin imanlı vatan evladının şahadet şerbetini içmesi ile yazılmıştır. Canla, başla ve kanla kazanılan bir bu zafer gününü kutlayacağız! Bu mücadelede şehit olan askerlerimize rahmet olsun. Amiiiiiinnn

               Bu zafer, mermilerin havada çarpıştığı, kanın toprağa oluk gibi aktığı, siperler arasındaki mesafenin beş metre olduğu ve siperden çıkanın öldüğü bir ortamda gerçekleşmiştir. Ama Mehmetçik adının ilham ettiği o imanı kaybetmemiş tereddüt etmeden ”ölürsem şehit, kalırsam gazi” inancı ile zafere imzasını atmıştır.

               Bu kadar güç şartlar altında düşmanların ülkelerine girmesini engelleyen o şehitler mezarlarından kalksalar yüzümüze tükürürlerdi. Neyzen Tevfik’ in dediği gibi ’’Yüzümüz yok kabrine bakacak ecdadımızın, Tükürür zannederim çehremize tarihi’’ Öyle ya kurtardıkları devlet arazileri para ile yabancılara satılmaktadır. Madem arazilerimiz onlara satılacaktı  o şehitler boşuna mıydı?, Hazır gelmişlerdi. 252 bin şehit vererek niye kovduk onları. Şimdi o şehitlere layık imişiz gibi her yıl Çanakkale zaferini ve şehitlerini kutlar! dururuz. Taktiri size bırakarak bir ibret tablosunu gözlerinizin önüne seriyorum.

               14.425 Yunanlı,12.544 adet ve 4.175 dekar miktarındaki araziyi İzmir, Dikili, Kuşadası, Çanakkale, Trakya, İstanbul ve Güney sahillerinde; 12.300 Alman11.405 adet ve toplam 7.037 dekar araziyi, Alanya, Kaş, Datça, Anamur ve diğer sahil şehirlerinde; 6.614 İngiliz  5.114 adet ve 32.002 dekar toprak parçasını; Fethiye, Didim, Kuşadası (İrlandalılar ağırlıkta), Kaş-Kalkan ve Datça’da kitlesel olarak almaya devam etmektedirler.  2170 Hollandalı 1.710 adet 613 dekar; 752 Fransız, 701 adet, 818 dekar; 1.003 İtalyan 457 dekar; 736 Amerikalı 970 adet, 2.701 dekar, 775 Avusturyalı 704 dekar; 100 İsrailli136 adet,79 dekarlık yereri satın almışlardır. Bu ülkeler en çok toprak alan ülkelerdir. Ancak toplam 66 yabancı ülkenin 61.884 vatandaşı 388.430  dekar toprak parçasını ülkemizden para ile satın aldılar.

                 Peki hal böyle iken; bizler her sene düşman işgalinden kurtulduk ve savaşı kazandık diye neyi kutluyoruz?  Milli şair Merhum M.Akif Ersoy’un dediği gibi ’’Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır’’. Uyanalım artık toprak altımızdan kayıyor.  Saygılarımla

 

Bu topraklar değerken , onca dökülen kana,Yarın mahşer gününde eğer sorulsa bana

Çanakkale ufkunda topraktaki yatana, Cennet bahşettirirdim gücüm yetseydi sana.

Heba olup giderken onca millet evladı, Unutmamız da mümkün o rezilce miladı.

Kimi torun sahibi kimisi daha gençti, şahadet şerbetini ÇANAKKALE de içti.(h.m.)

 

*** HİJYEN, ZORUNLU MESAFE , VE MASKE KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM***

Bu yazı toplam 197 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar