SRT Yayın Akışı - 21.10.2020
Son Dakika

KUZEY MARMARA OTOYOLU PROJESİ22 Eylül 2020 - 04:59, Salı


İbrahim KALKAN

Hafta içi mühim bir sebeple bir kaç kez Bolu’ya gitmem icab etti.

Uzun yol söz konusu olduğu zaman otoyollar hem hız sınır limitlerinin yüksekliği hem bakımlı ve düzenli olması hem de yol süresini kısaltması gibi sebeplerle herkes gibi benimde öncelikli tercihimdir.

Gerçi Akyazı-Bolu arası uzun bir mesafe olmasa da kolaylık her zaman caziptir. Akyazı E80 girişinden girdiğim zaman Akyazı-Bolu arası orta bir süratle kırk beş dakika sürüyor, ücretsiz yoldan gittiğim zaman ise bu süre kırk beş dakika daha uzuyor. Tabi uzamasının sebebi ekseriyetle hız sınırlaması olması.

Bu örnek ve sizin yaşadığınız birçok tecrübeler otoyolların hayatımıza ne derece katkı sunduğunu, ne derece hayatımızı kolaylaştırdığını gösteriyor.

Şimdi bu yollara Kuzey Marmara projesi de eklendi. Bu projenin beşinci etabı geçtiğimiz hafta tamamlandı.

Son etap olan altıncı etabında yirmi bir aralıkta tamamlanması planlanıyor.

Bu projenin yapım aşaması sona erip açılışının yapılmasıyla Avrupadan gelen ağır vasıtaların, transit araçların ve gurbetçilerin istanbul trafiğine hiç girmeden üçüncü boğaz köprüsü vasıtasıyla Akyazı’ya buradan yapılacak bağlantı ile Ankara’ya kadar kesintisiz, kolay, konforlu bir şekilde ulaşımı sağlanacak.

Bu proje genelinde otuz yedi köprü, üç adet çift tüp tünel, on üç viyadük bulunuyor. Bu projenin Sakarya ve Akyazı’ya çok ciddi katkıları olacağı kanaatindeyim.

Sakarya bundan sonraki süreçte doğal ve sosyal güzellikleriyle hem Avrupalı gurbetçiler için hem İstanbul’un stresli ortamından kaçmak isteyenler için cazibe merkezi olacak inşallah.

Bu tür dört şeritli yolların Anadolunun her tarafına yayılması gerekiyor.

İcabında bir yolcu Trakyadan çıkıp Van’a kadar dört şeritli, bölünmüş yollarda seyahat edebilmeli.

Bu şekilde hem trafik kazaları hem yol süreleri ciddi oranda düşecektir.
 

Bu yazı toplam 907 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar