SRT Yayın Akışı - 01.12.2021
Son Dakika

LİYAKAT!7 Ağustos 2021 - 06:29, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, ülkemizde ormanlık alanlarda çıkan yangınlar hepimizin canını bir hayli yakıyor. Bu yangınları çıkartanların hukuksal olarak en ağır cezaları almaları konusunda her birimiz eminim ki aynı düşüncedeyizdir.

Bununla birlikte yetkili kişilerin de görevleri ve sorumluluklarını nasıl yaptıklarını sorgulamak konusunda bir vatandaş olarak hakkımız var diye düşünüyorum.

Geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı kadrosu hakkında gazetede bir haber okudum ve bunu sizlerle paylaşmak isterim. “Tarım ve Orman Bakanlığı'nın üst düzey sorumluları olan bakan ve 4 bakan yardımcısının ormancılık konusunda eğitimi ve ihtisası olmadığı ortaya çıktı.

Bakan Bekir Pakdemirli işletme fakültesi mezunu. Yüksek lisansını da işletme alanında yapan Pakdemirli, doktora çalışmalarını ise iktisat alanında tamamladı.

Hukuk mezunu, AKP eski milletvekili Bakan Yardımcısı Fatih Metin, daha önce başka bakanlıklarda, bakan yardımcılığı yaptı.

İnşaat mühendisi Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, DSİ Genel Müdürlüğü görevinde bulundu.

Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece iktisat mezunu. Çeşitli şirketlerde satın alma müdürü olarak çalışan Işıkgece, TİGEM Genel Müdürlüğü de yaptı.

Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç da Ziraat Fakültesi mezunu. Hilvan Yem Fabrikası ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikaları Genel Müdürlüğü görevinde bulundu.

Bakan yardımcıları at yarışlarını düzenleyen Yüksek Komiserler Kurulu üyesi ve tümü çifte maaş alıyor. Bakan yardımcılığından 30 bin 275 TL, kurul üyeliğinden de 14 bin 230 TL olmak üzere 44 bin 505 TL aylık gelirleri bulunuyor.”

İnanılmaz bir durum gerçekten. Tarım ve Orman Bakanı işletme mezunu ve Yüksek lisansı da bu alanda.

Daha önce de bildiğimiz üzere Sayın Cumhurbaşkanının damadı, 2015-2018 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev aldı. 10 Temmuz 2018'den 10 Kasım 2020 tarihine kadar Hazine ve Maliye Bakanı görevini yaptı.

Bu vatandaşımız da yine işletme mezunu.

Tüm bunlar karşısında liyakat eleştirisi yapmanın dahi bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Sizlerden, anlamadığınız işlerde çalıştırılmanız durumunda ne kadar başarılı olabileceğinizi ve işe ne derece katkı sağlayabileceğinizi yorumlamanızı rica ederim.

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 350 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar