SRT Yayın Akışı - 20.03.2019

MADALYONUN DİĞER YÜZÜ14 Nisan 2018 - 07:23, Cumartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanlığı için iki adaylı listeden çıkan A. Akgün Altuğ, toplam 86 meclis üyesinin 50’sinin oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

Bu seçimin arkasında yani madalyonun diğer yüzünde asıl isim Meclis başkanı seçilen Talip Kuriş vardı. Seçimin seyrini bana göre başarılı işadamı Talip Kuriş belirledi.

Bu seçimi en iyi şekilde analiz edip iyi bir şekilde yol haritasını belirleyene Talip Kuriş, adeta satranç hamlesi gibi hamellerini doğru zaman ve doğru yerde kullanarak SATSO’yu şah ve mat yaptı.

Hem değer verdiği önemli adaylardan Akgün Altuğ’u SATSO Başkanlığına giden yolda adeta bir kaptan edasında önemli katkı verdi ve başkanlık koltuğuna taşıdı.

Akgün Altuğ zaten hem sempatik, hem sportmen hemde hayırsever bir işadamı görüntüsünde olması SATSO’nun da güçlenmesine katkı verecek en doğru kişi olara görüyorum.

Sakarya’da spora ve basketbol takımına da verdiği önemli katkılar da ortada. Akgün Altuğ ve ekibi de sportmen kimliğine sahip.

Çiçeği burnunda başkan Akgün Altuğ ve ekibi spor adamları olarak da dikkat çekiyor. Sakaryaspor kulüp başkanlığını en zor dönemde yapmış, Sakaryaspor’dan herkes kaçarken, taşın altına gövdesini koymaktan geri durmayan, başarılı işadamı Vedat Yaşlıca’da hem yönetim de yer aldı hem de TOBB delege üyesi oldu.

Spor ve iş dünyasında tecrübelere sahip Akgün Altuğ, Talip Kuriş, Vedat Yaşlıca gibi isimlerin Sakarya’da ki spora önemli hizmetler vereceğini de düşünmekteyim. Burada bana göre kazanan iş dünyası ve spor camiası olmuştur diyebilirim. Vedat Yaşlıca bilindiği üzere talip Kuriş’e açık açık her zaman destek vermiştir.

İki yol arkadaşı Mahmut Kösemusul ile Akgün Altuğ’un yarışlarından bana göre kazanan Sakarya olmuştur. 

Bu yazı toplam 414 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız