SRT Yayın Akışı - 26.05.2019

MİLLİ GÖRÜŞ TABANI!! 31 Mayıs 2018 - 07:19, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Maalesef Milli Görüş tabanı, bugün dahi, büyük bir sarsıntı içinde kıvranıp durmaktadır. Bölünmüş bir görüntü vermektedir. Bugünlere gelinmesinin müsebbibi, tabanda kucaklaşanlar değil, tavanda duranlardır. Yani yöneticilerin akıl almaz davranış biçimleridir. Bir başka ifade ile makamda kalma ihtirası içinde olanlardır.

                  Oysa Milli Görüş bütünlüğünü yeni bir anlayışla sağlarsa, her dönem iktidar olabilir. Böylece milletin beklentilerine de cevap verilmiş olur. Çünkü Milli Görüş, hükümet ortağı olduğu dönemlerde, milleti sosyal ve ekonomik açıdan soluklandırmış, iş ve aş açısından sıkıntı çektirmemiştir.

                   Daima az gelirliler dikkate alınarak icraatlar gerçekleştirilmiş, böylece sosyal denge sağlanmıştır. İşçinin, Bağ-Kur’lunun, memurun ve emeklinin yüzünü güldürmüştür. Onun için, istenilen oyu alamamışsa da, dua almıştır. Bugün Milli Görüşteki ayrışmaların, farklı yönetim anlayışlarının ortaya çıkmasıyla, Milli Görüş güç kaybına uğramış, birlik anlayışı bozulmuş, tabanda huzursuzlukların doğmasına sebebiyet verilmiştir.

                  Aynı sofranın kardeşleri birbirine düşürülmüş, böylece kardeşlik anlayışı, maalesef yöneticilerin akıl almaz davranışları ile zedelenmiştir. Yaşını başını almış bir ağabey olarak buna çok üzüldüğümüzü ifade etmek isteriz. Ama bu ayrılıklara sebebiyet verenlerin tavırlarında bugüne kadar hiçbir değişiklik olmamış, bir araya getirmek için gayret gösterme yerine ziyade bölünmelere sebebiyet vermişler, belki de bu yaptıklarından dolayı sevinmişlerdir. Çünkü bazılarını partiden iten onlar, hocanın emanetlerini horlayan onlar, güç kaybına sebebiyet veren onlar, tabanın üzülmesine neden olan onlar. Bu çıkmazı çözme yerine, uzlaşmaz bir anlayışı devam ettiren onlar.

                Hâlbuki Milli Görüşün temeli kardeşliğe, ahlak ve maneviyata dayanır. Yöneticiler bu esaslara dikkat etmediği için, bahis konusu istenmeyen bölünmeler meydana gelmiştir. Bunun vebali büyüktür. Buna sebebiyet verenlerin günahı da çok büyüktür. Zira Milli Görüş sarayını inşa edenler arasında bir nevi kin tohumu ekilmiş, böylece Milli Görüş sarayında kavgalar başlamıştır. Bu hal, aklıselim olan herkesi ziyadesiyle üzmektedir.

                Gençliğini, nafakasını Milli Görüş için harcayan insanlara, bazılarının reva gördüğü muamelenin, tutar tarafı yoktur. Ağabeylik postuna oturanların akıl almaz tavırları sonucunda Milli Görüş layık olduğu irtifayı kazanamamıştır. Allah buna sebebiyet verenleri asla affetmeyecektir. Amiiiiiinnnn.

                Güç birliğini zedeleyenler, kardeşliğin sıcaklığını ayaza çevirenler elbette ki eninde sonunda bunun hesabını verecek, siyasi ihtiraslar onları asla kurtarmayacaktır. Birbirini çok seven Milli Görüş tabanından bazılarına üvey evlat muamelesi yapanları, tarih de affetmeyecektir. Milli Görüş sarayının kapılarını emek verenlere kapatanlara söylenecek tek söz kaldı: Allah onlara akıl fikir versin.

                 Ölümlü dünyada dargınlıkların ortadan kaldırılması gerekirken, nadan davranışların kime ne faydası var? Niçin birbirimize merhamet kapılarını açmıyor da, kapatıyoruz? Bölünmüşlüğün kime faydası var? Yeter artık, eteklerdeki taşlar dökülsün. Milli Görüşçüler yeniden kucaklaşsın ve tüm taban da sevinsin. Bunun sağlanması için de, bugün değilse bile, yöneticilerde nöbet değişikliği gerçekleştirilsin. Saygılarımla

Selam doğru yola uyanlara olsun.(Taha/47).

***** CUMA GECENİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMINIZ ve İSTANBUL’UN 565 NCİ FETHİ KUTLU VE MUTLU OLSUN. ÖLEN TÜM ŞEHİTLERİMİZE RAHMETLER OLSUN. AMİN..*****

 

Bu yazı toplam 586 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur