SRT Yayın Akışı - 23.09.2020
Son Dakika

MİLLİ HESAPLAR YAN YANA 18 Mayıs 2020 - 05:07, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

Çocuktan beter büyükler.

Düşündüğümüz fikirleri hayata geçirme yolunda bazen kaş yaparken göz çıkarıyoruz. Şu sıralar Mahir Ünal’ın başlattığı yeşil nokta akımı sizce ne kadar yerini buldu . ‘’Takibe takip, hadi limit dolana kadar birbirimizi takip edelim ’’ söylemleri.  Bunlara kafa yormak yerine,  gerçek millilik ve etik ilkelerin özümsenmesine yollar bulunmalı.

Yeşil nokta neleri değiştirdi? Öyle sembolik olmaya alıştık ki. Görünüşte farklı, içerde farklı . Hiçbir şeyi değiştirmedi. İnsanların kendini kandırmasından başka bir şey değil bu.

Bir davanın içinde olsanız, aynı görüşü paylaşsanız da sorgulamayı kenara bıraktığınızda ilerleme duruyor o noktada.

Millihesaplaryanyana sloganıyla, şimdi herkes kardeş mi oldu ? E yanyana mısınız? Karşı karşıya mı ? Yapmayın, kendinizi kandırmayın ! Aynı görüşten olup birbirini ısıran ve bunu parti altında yapan, Reisin tüm emeklerine çomak sokan bir sürü insanı size gösterebilirim. Birlik beraberliği yeşil nokta ile sembolleştiren, ama kafasının içinde ve uygulamada zerre eylem göstermeyenlerin asıl rengini biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın emeklerine balta vuranlarda yeşil noktalı, vurmayanlarda ...

DİKKAT ETMELİ YAKLAŞIMLARA

Bu gibi eylemler insanları birbirine kırdırmak, ayrıştırma, ötekileştirmeye neden olabilecek kadar riskli. Dışlanmışlık duygusu yaşatma hakkına sahip değiliz. Halk hangi görüşten olursa olsun ( ülke hainleri, terörü dışında tutuyorum) aynı ülkede yaşıyoruz.  Ükenin geleceği için bu gibi eylemlerde daha dikkatli olunması, ince eleyip sık dokunması, beka düşünülerek hareket edilmesi gerekir. Vur deyince öldürüyor, galeyaniye gelip ver coşkuyu, yapan milletiz. Reisin birlik mesajını bir yeşil noktaya sığdırdınız ya, tebrikler.

ŞUNU FARKETMELİ

İktidar gölgesi altında ,  Akpartiye zarar verecek her türlü eylemde bulunuyor bazı mensuplar.  Öncelikle kendi içinde yapılanmanın, sahip çıkmanın, ötekileştirmenin olmadığı bir sistem kurulmalı. Zaten bu kurulamadığı için yeşil noktalara, takibe takip sistemi ile vicdan rahatlatılıyor.

Yöneticiler oturduğu koltuğu doldurmalı. Hakikaten o koltuklara oturan kişiler, kendi savaşları için değil, milletin emanetçisi olduğunun bilinci ile oturmalı.

Ancak gözlemlerim şu ki, ne seçilen vekili, ne başkanı, ne osu busu , yani koltuğa kim seçildiyse seçilebilmek için demokratik yolların dışında  kapı aşındırmalar, referanslar, üstten aracılar ile kendini o koltuğa koyduruyor. O yüzdende oturduğu yeri dolduramıyor. Çünkü amacı sadece kendisi . Ünvan elde etmek. Ünvan ile var olabilen, kendini tamamlayamamış bu kişiler kendisi için yaşıyor davayı, kendi şahsiyetini odak noktası görüyor.

Akparti bünyesinde Reisin kendisinin de dediği gibi çok yalnız olduğunu, bunun en büyük nedeninde teşkilat içinde yıpranmaların ve çirkin şahsi ayrışmaların, koltuk derdinin olduğunu gözlemliyorum.  Valla reisim bende bu teşkilattan biri olarak siz kadar yalnızım diyorum , kendi içimizde yanızlaştırılıyoruz. Ve bu zamanla uzaklaşmalara, yok olmalara gidecek süreç . Bu süreci kimler yaşıyor diye sorsan herkes on parmağını ayak parmakları ile birlikte kaldırır . Gerçi kaç kişi bu süreçle ilgili ki .  Kaybettikleri kanın faili yada ortağı olmanın vebaline, yeşil noktalar  yara bantı yapılıyor . Vicdan rahatlatmak, kendini kandırmak..

Bazı ipler eline geçince, artık her şey benim ‘ben’ diyen bu zihniyetleri temizlemeden asla refah beklemeyin.

Herkes şapkasını indirsin bir tevazu ile, önüne alıp düşünsün artık. Yöneticilerimden istirhamımdır . 

Bu yazı toplam 1476 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar