SRT Yayın Akışı - 21.01.2021
Son Dakika

MİLYONLARI İLGİLENDİREN YAPILANDIRMA GELDİ30 Ekim 2020 - 08:56, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

TBMM Plan ve bütçe komisyonuna  sunulan vergi borcu yapılandırma kanun teklifi kabul edildi. Covid-19 Virüsünün etkileri devam ederken, son dönemlerin en kapsamlı yapılandırması olduğu iddia edilen vergi affının sınırları çizildi.

Vergi affından yararlananlar için önemle vurgulamak istediğim konu ; ödemenizi ilk taksitte yaparsanız gecikme zammının %90’ı silineceğidir.

Başvuru süreci ne zaman?

Vergi yapılandırması için başvuru süreci başladı ve yıl sonuna kadar sürecek. 31.12.2020 tarihi müracaat için son gündür. SSK ve vergi borçlarında yapılandırma taksit sayısı en fazla 18 olup, iki ayda bir ödeme yapılacağından borçların toplamı 36 ayda ödenmiş olacak.

Vergi affı kapsamı nedir?

  • Gelir vergisi borçları
  • KDV borçları
  • Motorlu taşıtlar vergisi borcu
  • Özel tüketim vergisi borçları
  • KYK borçları ve tüm idari para cezaları borçları kapsama girmiştir.

Vergi affı bekleyen tüm vatandaşların yapılandırma için başvuru sürecini kaçırmamalarını ve ödeme planlarını düzenli takip edilmesini tavsiye ediyorum.

 

Saygılarımla

Bu yazı toplam 1273 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar