SRT Yayın Akışı - 19.09.2019
Son Dakika

MÜBAREK KADİR GECESİ 30 Mayıs 2019 - 10:08, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Bir Leyle-i Kadir gecesi daha geldi ama bizler öyle bir durumdayız ki, bir türlü doğruya teslim olamıyoruz. Doğrulardan kaçıp, yalan limanına sığınmaya çalışıyoruz. Oysa Allah(cc) doğru olmamızı Peygamberimiz de doğru olmayanlarla birlik olmamamızı emrediyor, ne var ki bu emre de kulak asmıyor ve duymamaya çalışıyor, böylece kendimizi aldatıyoruz.

                          Ne zaman; yandaş, karındaş, arkadaş hatırını terk edip, Allah ve resulünün hatırını ön plana alıp, doğru söylenecek, doğruyu arayanlar bir araya gelecek, saflarını sıklaştıracak, dünyevileşmekten vazgeçip, O’na, resulüne, alimlere tabi olacak, zalimlerden uzaklaşılacak, saadet limanına yanaşılacak, iblislerin yolu terk edilecek, Allah’ın çizdiği doğru yola tabi olunacak, yalanın her türlüsünden kaçınılacak? haram yemekten, böbürlenmekten uzaklaşıp, mütevazi olunacak.?

                        

            Yaptıklarımızın kaydedilmediğini mi zannediyoruz? Allah (cc) “Ey iman edenler hepiniz birlikte İslam’a girin, şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o size apaçık düşmandır” (Bakara, 208) buyurmaktadır. İnananlar bir araya gelip, aynı safta yerlerini almalı, yalanlara, iltifat etmemeli. Ve doğruya teslim olunmalı.

                         Bu bağlamda;

 

                         Bu akşamki Cuma gecemiz ve yarınki Cuma bayramımız ve İnşallah yarın 31.mayıs. 2019 cumayı cumartesiye bağlayan gece  idrak edeceğimiz ‘’Leyle-i Kadir’’ gecemiz hayırlara, ve yukarıdaki şikayetlerin nihayete ermesine Allah’ın (c.c.) ve Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)min tebliğleri doğrultusunda olmamıza vesile olmasını, İslam alemine hayırlar getirmesini Allah’tan(c.c.) niyaz eder, daim selamet ve saadetler dilerim. Kalınız saadetle İnşallah.Amin. Saygılarımla efendim.

 

LEYLE-İ KADİR

 

Kalp gözün açık olsun, zira mübarek kandil.

Affımıza mazhardır Ekber Leyle-i Kadir.

Ayet ayet inerek geldi Kur’anı Kerim.

İlk emri olan İkra, kilidi cahilliğin.

 

Mü’minlerle beraber olup ta zikretmeye,

Melekler başlayacak, gökten yere inmeye.

Onlar inmişken yere müşterek zikr edelim.

Tutsunlar kolumuzdan göklere yükselelim.

 

Ey yüce yaradanım bizlere sen hami ol.

Bizleri sen affeyle ver rahmetinden bol bol.

Sen korursan bizleri, gerisi teferruat

İkra olan emrinle görevimiz Kıraat.   (h.m.)

Bu yazı toplam 1000 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur