SRT Yayın Akışı - 21.01.2021
Son Dakika

MÜJDE !! SİGORTA TEŞVİK RPİMİ KAPIDA31 Temmuz 2020 - 02:41, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Değerli okurlarımız aylardır covid-19 salgını ile alakalı yazılarımla sizlere ulaşmaya özen gösterdim. Bu haftaki yazımız, kısa çalışma ödeneğinden yararlanan işverenleri yakından ilgilendiriyor. Cumhurbaşkanı kararı ile kısa çalışma ödeneğinin bir ay daha uzamasının ardından bu yıl 4 aylık süreçte ödenekler hükümetimiz tarafından ödendi. 28/072020 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanmış olan 23/07/2020 Tarihli Ve 7252 Sayılı Kanunla  kısa çalışma ödeneğinden yararlanan işyerlerine kısa çalışma ödeneğinden yararlandıktan sonra en fazla 3 aylık süre ile sigorta teşviki geldi.

İstenilen şartlar;

  • 01.07.2020 tarihinden önce kısa çalışma başvurusunun yapılmış olması,
  • Özel sektör işyeri olması,
  • İşyerinde kısa çalışma ödeneğinin sona ermiş olması,
  • İşyerinin normal çalışma sürelerine dönmüş olması şartları ile bu teşvikten yararlanılacaktır.

Nakit ücret desteği alanlarda durum nedir?

01.07.2020 tarihinden önce nakit ücret desteği için başvuru yapan işyerleri de, haftalık çalışma süresine dönmesi halinde prim desteğinden  yararlanacaklardır.

Saygılarımla

Bu yazı toplam 802 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar