SRT Yayın Akışı - 21.11.2019
Son Dakika

Mutlu insanların gösterişe ihtiyacı yoktur19 Temmuz 2019 - 10:09, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Mutlu insanların gösterişe ihtiyacı yoktur. Benim ilişkim şöyle, böyle güzel seviliyorum, bana o kadar güzel sözler söylüyor ki gibi söylenen sözlere itibar etmeyin.  Bu sözlerin altında genelde gizlenmiş eksiklik yatar.

Bazı kadınlar ve erkeklerin birliktelik yaşadığı kişiyle özel alanlarını anlatmasının sebebinin altında da eksiklik duygusu vardır. O halde bu vurgulardan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz; çok konuşulan, çok övülen, ballandıra ballandıra anlatılan birçok şeyin altında eksik olan bir şeyler vardır.

Mutsuz insanlar genelde arayış içinde olurlar. Arayış içinde oldukları içinde karşı tarafa konuşma, anlatma, gösterme, kanıtlama gereksinimi duyarlar. İnsanların dediklerine de fazlasıyla takılırlar üstelik.

Mutlu insanlara bakın genelde mutlu anları yaşamakla meşgul olduklarından insanlarla fazla uğraşmazlar. Kimseye kendilerini gösterme, ispatlama eğilimine düşmezler. Kim mutluyken o anın kesilip bozulmasını ister ki? Kim mutluyken başka insanlarla haşır neşir olur, kim sevdiğiyle mutlu sohbet eşliğinde bir an yaşarken o anın içinde başkalarına fotoğraf atma, bildirim yapma, belirtme durumunda bulunur ki? Hiç kimse… Mutlu olan hiç kimse o büyüyü bozmaz; sadece o ana kapılır ve tadına varır.

Özünde mutlu olmayan insanlar maalesef ki başkalarının onayıyla mutlu olmaya çalışırlar. Algısı kapalı olan biri ise bu durumdan bihaber, böyle kişilerin ekran önündeki mutluluğuna bakıp iç geçirerek geçirir hayatını. İçlerinde ne badirelerle savaştıklarından haberleri dahi yoktur. Böylelerinin amacı da budur zaten; algı yaratıp eksik yanlarını yamamak ve mutluluğa başka yollardan erişmek... gamze88karadag@gmail.com dan bana ulaşabilirsiniz   Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1034 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar