SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

MUTLULUK, FARK ETMEKTİR.8 Kasım 2019 - 07:04, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Hayattan zevk alan, mutlu olan, düzgün birlikteliği olan, huzurlu aile hayatına sahip olan, onca yokluğun arasında dahi yüzünden gülümseme eksik olmayan, iyi işler başaran, kendiyle barışık olan insanların geneli farkındalığı açık insanlardır.

Zengin olup mutsuz olan, evli olup tek bir huzur bulamayan, sevgilisi varken ağlanan, yalnızken depresif olup içe kapanan, agresif haliyle etrafa saran, hiç bir şeyden memnun olmayıp devamlı ağlanan insanlar farkındalığı kapalı insanlardır ve mutlu olma şansları neye sahip olursa olsunlar çok düşüktür. Hayatta en önemli şey sahip olmak değil, farkında olmaktır. İstediğiniz şeylere sahip olmak sizi mutlu kılmaz, fark etmek mutlu kılar.

İnsanoğlunun garip özelliğidir ki, bir şeye sahip olmak için canını dişine takıp çok çaba sarf eder ve elde ettikten belli süre zarfında da elde ettiği şeye önem vermemeye başlar. Bunun nedeni birazda tatmin olamamaktan kaynaklıdır. Bazı insanlar yapıları gereği neye sahip olursa olsunlar tatmin olmazlar. Tatmin olmadıkları içinde elindeki güzelliklerin kaybedene kadar farkına varamazlar. Bu ikili ilişkilerde de hayatın içindeki yerimizde de böyledir. Bu yapıdaki insanları en başta memnun etseniz dahi sonraları pekte memnun edemezsiniz. Ve belli süre sonrasında da size kendinizi suçlu hissettirmeye, eksik hissettirmeye başlarlar.

Kendinizde sorun olup olmadığını anlamanız için, kendinizi suçlamadan, eksik hissetmeden önce yapacağınız ilk şey karşı tarafın hayatından ve hayatındaki insanlardan ne kadar memnun olup olmadığına bir bakın. Bir kişinin tatminkâr olup olmadığına bu şekilde karar verebilir ve yönünüzü ona göre çizebilirsiniz.

Tatminkâr olmayan insanlardan uzak durmak gerekir. Böyle insanlar yaşam kalitesini düşüren, mutlu olmak için sahip olunan her şeyin önüne bir engel çıkaran ve faydalı bir birey olmanızı örseleyen kişilerdir. Ruhen zararı da büyüktür.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 846 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar