SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

NANKÖR İNSANLARIZ9 Eylül 2021 - 01:56, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Allah c.c.ın ‘’ insan nankördür’ ayetine rağmen insanların maharetinin kendilerinde olduğunu zannederek cim karnında bir nokta olduklarının bile farkına varamazlar. Kişinin yokluğundaki saygı, tevazu ve yakınlık, varlığında da devam ediyorsa bu insan vefalıdır. Değilse nankördür. Tıpkı şu an bir siyasi parti kurma çabaları içinde bulunan sayın Erdoğan’ın en yakın mesai arkadaşları ve tarafından hayal edilemeyecek makamlara gelen bu insanlar nankör değil de nedir. Sayın Erdoğan sayesinde meclise girenlerin ve makam sahibi olanların böyle bir girişimde bulunmaya hakları yoktur. Var derlerse de onlar nankörlüklerini kabullenmiş olurlar. 

                   Her şeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen kişiye nankör denir. Bu bağlamda, öyle bir ortama gelindi ki; kişilerin menfaati olanda gösterdiği yakın ilgi ve saygısına itibar edilmektedir. Bu kişilerin yoklukta gösterdiği saygı, tevazu ve yakınlık, emellerine kavuşmasından sonra test edilmelidir. 

           Bun maceraperestlerin kuracağı partinin barajı dahi aşamayıp AK  PARTİ den koparacakları reylerle CHP PKK yı biraz daha güçlendirmekten başka bir mana taşımayacağı gibi onlara taşeronluk yapmaktan ileri gitmeyeceği kesindir. 

            Zira sizler  ak parti içerisinde cumhurbaşkanı, başbakan başbakan yardımcısı, ve üç dönem milletvekilliğinizde müsbet veya menfi ne yapıldı ise hep beraber yaptınız . Şimdi bu yapılanları beğenmeyeceksin ve şimdi biz çok daha iyisini yapacağız diye ortaya çıkacaksın ve milletten taktir bekleyeceksin. Yok öyle beş kuruşa beş köfte. Şu an yapacağım diye deklere ettiklerinizin hangilerini sayın Erdoğan’ a teklif ettiniz ve o da reddetti. Hangileridir onlar lütfen açıklayınız.? 

          Ne yazık ki bu gün dünya yokluk ve varlık zamanlarındaki ahvali taban tabana zıt insanlarla doludur. Bu durumda yaşanan bir sürü örnekler mevcuttur. Bu tür olayların çokluğu neticesi oluşumunu bir nebze olsun engellemek amacı ile  kaleme aldığım bir şiirimle vefasızlık ve nankörlük yapan ve yapmaya devam etmek isteyenlere hem tembih ve tenvir mahiyetinde bir ikaz olur diye  bir şiirimi paylaşıyorum. Saygılarımla 

Nankör olan insanın! bitince menfaati, hemen başlar inanın nankörlük şecaati. 

Ona verilen emek boşa çıkar ne yazık, nankörün özelliği! dostuna atmak kazık. 

Menfaati olanda iki büklüm olur o, bir ihtiyaç olanda ortadan toz olur o. 

Makamlar gelir geçer daim olmaz bu devran, her şeyin bir sonu var hep ona göre davran. 

Nankör, kimseyi sevmez fakat sever görünür,önden gitmek ister hep gerçekte hep sürünür. 

Vefasız tutumuyla her zaman vardır nankör, her zaman buyum diye riyakârca övünür. 

Kimseye bir kasıt yok bu deyimler nanköre, ola ki bu demeler bir ders olur kendine. 

Gerçekten dost isen sen bu nankörlük ne niye?Yok değilsen vefalı, anlamsız her kelime. 

Asla maske kullanma görünsün gerçek yüzün, dürüst olursun böyle, işte ben buyum diye. 

CUMA GECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ KUT VE MUT OLSUN İNŞALLAH. AMİN  

 

 

Bu yazı toplam 107 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar