SRT Yayın Akışı - 19.08.2022
Son Dakika

NELERİ SİLMEK İSTERDİNİZ?1 Ağustos 2022 - 00:33, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Acaba zamanı durdurma imkanınız olsaydı ne yapmak isterdiniz yada geçen zamana dönme şansınız olsaydı hayatınızda neleri düzeltmek isterdiniz? Neleri silmek isterdiniz hayatınızdan yada neleri eklemek isterdiniz?

Hiç düşündün mü niçindir yaşamak?

  Hayatta bazen birilerini silmek ve hayatınızdan çıkarmak istersiniz. Yaşanan bazı olaylar artık sizi bu kararı almaya itmiştir ve kimse artık önünüzde duramaz. Bir anda karar verip, hayatınızdan çıkması gereken insanları çıkarırsınız...

Nazım Hikmet de bunu şöyle dile getirmiş:

Bir silgi olsaydın ne silmek isterdin?

Hatalarını mı yoksa kötü anılarını mı?

Yoksa başarısızlıklarını mı?

Kalem olsaydın kimi eklemek isterdin hayatına?

Seni dinleyecek birini mi?

Sana küçük mutluluklar yaşatanları mı?

Yoksa her daim yanında olanları mı?

Şimdi durup bir düşün, neler eklemek isterdin?

Neler silmek isterdin?

Romancı Adam Fawer: “Hayatından silmek istediklerini gerçekten sil, çünkü geri dönüşüm kutusunda bekletirsen sistemini yavaşlatır.”.

Siz ne silmek isterdiniz veya eklemek?

Düşündüğümüzde belki de silmek istediğimiz çok şey vardır. Olması hiç istemediğimiz olaylar mutlaka olmuştur, keşke yaşanmasaydı, şöyle olsaydı, böyle olsaydı dediğimiz durumlarla karşı karşıya kalmışız bazen. Çoğu kez kader böyleymiş, yaşanması gereken yaşanmış diyerek kader olarak değerlendirdiğimiz oluyor.

Suçu kadere atmak da çok kolay oluyor değil mi? Tabii sorumluluktan kaçmak için. Yanlışımızı, hatamızı görmemezlikten gelmek için.

İnsan vermiş olduğu kararlarla, attığı adımlarla kendi kaderini çiziyor ve yaşıyor sözüne ne dersiniz?

İnsan neden sorumluktan kaçmak istiyor?

Dost görünenleri, sana zulmedenleri, seni menfaatleri için kullanmak isteyenleri, ikiyüzlü davrananları, seni aldatanları, mutluluğunu elinden almak isteyenleri, huzurunu bozmak için uğraşanları, her durumda suçu sana atmak arzusunda olanları, hayatını zehir etmek için iftira atanları, acına acı katanları, neşene engel olanları, seni incitenleri, sana hakaret edenleri, yaptığı bir iyiliği hep yüzüne vuranları, moralini bozanları, hakkında hep olumsuz yorum yapanları, kendilerini hep haklı görerek seni suçlayanları silmek istemez misin?

 

Bu yazı toplam 99 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar