SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

ÖRTÜLÜ ÖDENEK VE ÖRTÜ İLE ISINMAK!16 Nisan 2022 - 00:19, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, geçtiğimiz günlerde bir haber okudum ve hayretler içerisinde kaldım. Sizlerle de paylaşmak isterim ve yorumlarınızı ciddi anlamda merak ediyorum.

Cumhurbaşkanlığı’nın örtülü ödenek harcaması, martta 788,5 milyon TL ile aylık bazda rekor kırdı. Mart 2021’deki 371,6 milyon TL’lik rakama göre yıllık artış yüzde 112 oldu.

İlgili kanuna göre, Cumhurbaşkanlığı ve diğer ilgili idare bütçelerinde yer alan örtülü ödeneklerin kullanılma yeri, giderin kimin tarafından yapılacağı, hesapların tutulma ve kapatılma yöntemi, gideri yapanın değişmesi halinde yeni yetkiliye hangi belgelerin aktarılacağı Cumhurbaşkanı tarafından belirleniyor.

Örtülü ödeneklere ilişkin giderler Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen esaslara göre gerçekleştiriliyor ve ödeniyor.

Yani rakamların belirlenmesi tam olarak Cumhurbaşkanının insafına kalmış diyebiliriz.

Rekorlar iktidarı, ülkemize bir rekor daha kazandırarak başarısını perçinledi diyebiliriz. Geçen yılın aynı ayına göre artan yüzde 112 lik bedel ise manidar olsa gerek.

Bu rakamlara karşı memur emeklisi ne kadar zam aldı, işçi emeklisi ne kadar zam aldı, asgari ücrete ne kadar zam yapıldı …vb gibi bir çok soru sorulabilir.

Diğer bir açıdan bakalım. Kabul etmek gerekir siyasi iktidar vatandaşına akıl verme konusunda son derece başarılı; kombileri kısın, yemek porsiyonlarınızı küçültün…vb

Ne diyebiliriz, bu zekice önerileri dinlesin herkes. Utanmadan karşı mı çıkacaksınız?

Hatta bir aşama ilerleyip soğuklarda kombileri açmayın, yorgan battaniye bulun altında yaşayın veya günde üç öğün yemeyin, günü tek öğün yemek ile geçirin hatta bazen hiç yemeyin aç kalın derlerse de iktidarı dinleyin!

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 277 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar