SRT Yayın Akışı - 21.01.2021
Son Dakika

PERŞEMBENİN GETİRDİKLERİ 19 Kasım 2020 - 02:21, Perşembe


Ertuğrul Akgün

Sakaryaspor yönetimin aldığı olağan genel kurul kararının ardından adaylar meydana çıkarken iki aday arasında mücadele sıkı bir şekilde süreceği belli oldu. Uğur Akkuş ve Cumhur Genç arasında büyük bir çekişmeler süreceği aşikar görünüyor. Ama ne var ki taraftarlar arasında ayrılıklar olursa vay halimize. Bakıyorum taraftarlara, kimileri Sakaryaspor için Yeni çehreler  yeni yüzler görmek isterken, kimileri yeniliklerden yana. Başkanlığa aday olanlar ise şimdiden başkanlık yarışında yarışmalara devam ediyor.

Murat Balaban

Evet ; Murat Balaban dendiğinde Sakarya’mızın  yetiştirdiği başarılı antrenörlerden biri olarak Murat  Balaban, son Kırşehir maçında aldığı galibiyetle Sakaryaspor’un artık özüne dönmesi gerektiğini göstermiştir. Maçtan 3 gün öncesinde göreve gelerek futbolcularla yaptığı diyaloglarla futbolcuların sahaya ortaya koydukları oyunla 3 puanı alarak şehrimize döndüler. Burada akıllara soru işareti olarak madem bu futbolcular iyi oyun oynuyorlardı da neden kendi sahalarında 6-2 yenildiler sorusu geldi . Yazık Sakaryaspor’umuzla kimse uğraşmasın yarı yolda kalırlar derim. Biz bir bütünüz iyi düşünsünler hem futbolcular hem yönetim derim.

Pandemi süreci içerisinde gelen güzel haber

Gençlik ve spor “Bakan Kasapoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesinin sunumunda yakın zamanda 2 bin yeni antrenör alınacağını da açıkladı. Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Pandemi süreci içerisinde olmamıza rağmen 2020 bütçe görüşmelerinde ifade ettiğimiz Bakanlık çalışmalarımızın ve hedeflerimizin pek çoğunu başarıyla gerçekleştirdik" derken en güzel haber ise akademisyen antrenör adaylarına çalışma imkanı sağlaması oldu.

Cemal Kamacı: 'Hayata spor ile tutundum'

Türk boks tarihinin ilk Avrupa Şampiyonu Cemal Kamacı, kızını kaybettikten sonra spora tutunduğunu ve ardından başarıların geldiğini söyledi. 73 yaşındaki eski boksör Cemal Kamacı vefat eden kızını konuşurken gözleri doluyor. İlk çocuğu olan Meltem 3 yaşındayken, Avrupa Şampiyonu olunca Kamacı İstanbul'a yerleşti. Biricik kızının ani rahatsızlığı sonu hayata veda etmesinden sonra Avrupa Şampiyonu Kamacı o ölümle başlayan hayat diye spor hayatımda hem de yaşantımda birçok değişiklik oldu. Ve Kamacı ‘’Hayata spor ile tutundum" diye konuştu. Her gün 10 km koşma sayısı, mekik şınav ve boks salonlarında eldiven çalışarak hayatını idame ettirmiş bulunmakta idi. Ta ki bu Corana Virüs belası çıkasıya kadar. Cemal Kamacı Hocam, sporun hayatında neler değiştirdiğini de anlatarak, "Spor sağlıktır, spor sıhhattir, seyahattir” dedi. Cemal hocam, “Sporu gençlere, çocuklara aşılamamız lazım. Burada aileye büyük görev düşüyor, öğretmene büyük görev düşüyor. Televizyonda izlediklerimizin büyük rolü var. Sporu sağlık yönünden ele almak lazım. 70 yaşına geldim hastalık nedir tanımıyorum, bu beslenme ve spor ile oldu" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu yazı toplam 284 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar