SRT Yayın Akışı - 02.06.2020
Son Dakika

PROJE YOK DİYENE GELSİN12 Ekim 2019 - 05:10, Cumartesi


Semiha Özgür SEZER

Şehrimiz adına kimi gerçekten endişelenirken, kimi kaos olsun diye açık bulma derdine düşüyor. Tarafı sadece hak olan, derdi şahıslar değil hak peşinde olanlar, beni bu yazımda en iyi anlayanlar olacak biliyorum.

Biz gerçekten emek vererek çalışmayı düstur edinmiş, amacı şehre ve topluma katkı sağlayacak ehil insanların elinde yönetilmek istiyoruz. İstekten öte şehir için bir ihtiyaç. Sakarya’nın en vazgeçilmez huyu ise çalışanın ayağına sıkmak, çelme takmak, hep ben hep ben ben ben. . Çok affedersiniz hiç alınmayın ama, Sakarya’nın yakasından düşünde, çalışacak insanlara yol verilsin.Gölge etmeyin şehrime başka ihsan istemez.

Belediye seçimleri oldu. Çocuğumuzdan, ailemizden helallik alarak seçime müsaade istedik, büyük gayretler ile en safiyane duygular ile tek amaç için çalıştık. Demokrasinin en güzel örneği olan yüksek oy oranı ile belediye seçimleri sonucu, şehrimizi Ekrem Yüce’ye teslim ettik.

Sanki köye yeni üniversite yapılıyor da, bir tuhaf algılar. Bu tür tutumlar sergileyen bir kısım insanımıza, cahiliye dönemi tepkiler şehrimiz adına hiç yakışmadı.

Oyumuzun arkasındaysak, elbette ki seçilmiş her temsilcimizin de, arkasında olmak zorundayız. Köstek olmak ile demoralize etmek ile şehrimize, devletimize kendi elimiz ile zarar verdiğimizin farkına varmamız gerekiyor.

Bunu neden mi söylüyorum? Projeler yapılmıyor, hani kaç ay oldu, o yok, bu yok diyenlerden artık rahatsızlık duyduğum için söylüyorum. Üç ayda, beş ayda, bir şeylerin hemencecik olması ne kadar basit geliyor, Madalyonun diğer yüzü ile mücadele etmek ise başkanlara kalıyor. Biz millet olarak dilimiz ile icraat ettiğimiz gibi sanıyoruz belediye icraatlarını.

Öyle projeler var ki,  şehrimizin ayçiçeği gibi birden açılacağı günlere hazırlık yapılıyor. Ekrem Başkan, oluşturduğu ekibi ile vizyon sahibi daire başkanları, müdürleri ile Sakarya’yı başkalaştıran bir çığır açacak.  Çevre, Şehir Daire Başkanımız Sungur Mehmet Yeni ile dolu dolu geçen sohbetimden sonra, Ekrem başkanın hızına yetişemiyoruz dediği ve az çok yapılması planlanan işlerden konuştuğumuzda Sakarya’ya yeni bir vizyon kazandıracak göz kamaştıracak icraatlarını hayranlığı ile oradan ayrıldım. Ekrem Başkanın, doğru insanları doğru yerlere oturtarak,  onların tüm deneyim ve donanımlarını kendi donanımı ile birleştirdiğini gördüm. Bunları büyük bir onur ile yazıyorum, klavye lafı değil, %100 organik tüm yazdıklarım.

Biraz sadece fırsat verin, müdahale etmeyin, dilinizi içeri çekin. Ben Sakarya’da yaşayan sade bir vatandaş olarak söylüyorum.

Sadece biraz zaman destek,  ama en önemlisi iyi niyet…

 

 

DAVAN NE?

Cumhurbaşkanımızın ne kadar emek verdiğini ve onun ekibi olduğumuzu unutmamak gerekiyor. Ben onun ekibinden biri olarak ve teşkilatı emanet bilme bilinci ile konuşuyorum.  Belediye başkanlarımıza, teşkilatımızın il başkanlarından, vekillerimize kadar yukarıdan aşağıya, aynı yolda yürüyen hiç kimseye zarar verilmesine, dolayısı ile teşkilat emeğine zarar verilmesine cumhurbaşkanımızın verdiği mücadeleleri düşündükçe vicdanım izin vermeyecektir. Kendi ayağımıza sıkmak, eski anti demokratik günlerin geride kalmasının şımarıklığı ile hareket etmek, sadece topluma bedel ödetir. 

Reis çok güzel bir şey söylemiş, teşkilat şahsın değildir diye. Elbette ki şahsi görüşlerimiz eleştirilerimiz olacak; üslubu ile yapıcı olmak kaydı ile eleştiriye açık olmak kaydı ile. Ama yıkıcı olmayı hedeflemiş eleştiri okları bizi bir adım ileri taşımaz, aksine itibarımızı, aksine güvenimizi, aksine samimiyetimizi iletişimimizi zedeler. O sebep ile şahsi meseleler ile yıpratılmasına müsaade eden her kim var ise  ‘‘ ben bu davanın yolcusuyum demeye hakkı yok .’’

Barış pınarı harekâtı nelerle uğraştığımızı bize sorgulatmalı. Rabbim yar ve yardımcıları olsun muzaffer eylesin.

Hepimiz bir askeriz. Davam ‘hak’ yoludur. Hakk’ın peşinden ayırmasın Rabbim.

Bu yazı toplam 750 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar