SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

REZİL DİZİ VE FİLMLER12 Eylül 2019 - 04:56, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Ahlâk dışı film ve diziler sayesinde toplumun ahlâkı bozulmaktadır. İnsanın kendi yatak odasında yaşamaya utandığı ne sahneler var o dizi ve filmlerde. Kaliteli film veya dizi yapamayanlar pirim yapsın diye şehvet, dehşet ve vahşet filmleri çekmekte birbirleri ile yarış içindedirler. Buna kendisini ön planda tutmaya çalışan bazı sanatçıların! Oynadıkları film ve dizi ile uyumlu yaşamları durumu daha da vahim bir duruma getirmektedir. Son yıllarda tv ve sinemalarda yayınlanan dizi ve filmler yüzünden ahlâksızlığın yayılması, Ceddimiz Osmanlı tarihinin en inançlı şahsiyetlerinin, çocuklarımız tarafından yanlış tanınır hale gelmesi bunun en önemli delillerindendir.

                Geride kalınca toparlamak çok zor olur. Meşhur kuraldır,‘’ilerlemeyen geride kalır’’. Milletimizin çektiği acı ve kahramanlıklardan yüzlerce senaryo çıkar. Ezanların Türkçe okutulması, Kur’ an öğreniminin yasaklanması, acılarından ve kahramanlıklarımız için de birçok film ve dizi yapmak mümkündür. Bu hususlardaki rahmani çalışmalarından dolayı merhum Yücel Çakmaklı ağabeyimi rahmetle anıyorum. Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun. Yakın bir zamanda vefat eden Şule Yüksel Şenler hanımefendiyi de yazdığı tevhit ve irşadi romanlarının filmlerde yansıtılması bazında kendisine rahmet ve o dizi ve filmlerde oynayan sanatçılara ve yapımcılara da selam olsun. Bir din adamının gerçek manada yaşantısını ve icraatını yaptığı bir film görmek mümkün değildir. Bütün din adamları film ve dizilerde sahtekar, pasaklı, dolanbaz, hilebaz yalan fetva veren tiplerde oynatılmaktadırlar.Bu sizce normâlmidir?. Hiçbir Hıristiyan din adamının oynatıldığı filmlerde bu tarzda gösterildiklerine rastlamak na mümkündür.

                Dehşet, şiddet, şehvet içererek temel ahlâkı bozan bu dizi ve filmlere dur diyecek bir yetkili arıyorum. Hiç bir ahlâki değeri olmayan bu dizi ve filimler devam ettiği müddetçe memleketimin ahlâk temelleri dinamitlenmeye devam edilecektir.Bu rezil filmlerden bir kaçını ve içeriklerini paylaşarak iktifa etmek istiyorum.Gelelim rezalet içeren o filmlere!!!

             AŞK-I MEMNUAmcasının hanımı ile illegal hayat yaşayan yeğen! KIZLARIM İÇİN;Dağılan bir aile, illegal hayatlara sürüklenen kızlar.KADIN
Ablasının kocasını ayartan bir kardeş ve sorunlu aile1001 GECEPara karşılığında patronu ile zina eden sonra evlenen kadın.UFAK TEFEK CİNAYETLER;4 Kadının kocalarını aldatmaları ve sürekli entrikalar çevirmesi.SİYAH BEYAZ AŞK;Zorla alıkonulan doktorun kiralık bir katille yaşadığı illegal hayat, Entrikacı bir anne, sevgilisinden hamile kalan bir kız, katil bir koca. ÇUKUR;Uyuşturucu tacirleri, gayrı meşru ilişkiden doğan çocukların intikamı.YUVAMDAKİ DÜŞMAN;Kocası öldürülen kadının, başkasının kocasını ayartmaya çalışması! SEN ANLAT KARADENİZ;Zorla evlendirilen, kocasının tecavüz ve işkencelerinden kaçan bir kadın.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ;Gayrı meşru ilişki yaşayan mafya babası, keyfine göre adam öldüren mafyalar!YAPRAK DÖKÜMÜ; aynı anda iki kız kardeşle aşk yaşayan adam ve ilgisiz kalan anne baba ve aile efradı.

               Bu ve benzeri dizilerde oynayan birçok sanatçı çocuk tecavüzlerini, kadınlara şiddeti ve buna benzer ahlaksızlıkları kınıyor. Gösteriş yapıyor. Şaşalı laflar söylüyor. Tehditler savuruyor.Ama oynadıkları dizlerle toplum ahlakını bozduklarını da görmezden geliyorlar. Kendilerini yargılamıyorlar. Bu konuda sorumluluk hissetme gereği bile duymuyorlar.

GELİNEN NOKTA; Maalesef bir çok aile çocuklarıyla beraber TV karşısında oturup bu ahlaksız dizileri izliyor. Evlatlarımız bu ahlaksız dizilerde oynayan sanatçıları kendilerine örnek alarak yetişiyor ve bu kişileri yaşamlarında rol model yapıyorlar.
Toplum olarak en başta bu tür dizileri ve bu dizilerde ahlaksız rolleri oynayan "oyuncu-sanatçıları ve yapımcıları " protesto etmeliyiz. Ve bu filmleri izlememeliyiz. Saygılarımla.

CUMA GECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN İNŞALLAH. AMİN.

Bu yazı toplam 1013 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar