SRT Yayın Akışı - 20.10.2021
Son Dakika

SAHİP ÇIK 23 Eylül 2021 - 14:58, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Milletimizin aileden sonra Cami, Kışla, Mektep…kurumlarına her zaman sahip çıkmıştır ve çıkmalıdır da.Yani;Dînî müesseseler, Silahlı Kuvvetler (Ordu, Jandarma, Polis, istihbarat) ve Eğitim Kurumları (Okul, Üni.Yani;İmam-Müftü-Hoca, Asker-Komutan-Polis, Öğretmen-Hoca-Akademisyen) 

  

Peki, milletimizin öncü kabul ettiği bu kurumlar ve adamların vasıfları neler olmalıİşte can alıcı soru bu?  Bakıyorsunuz, okumuşlarımızın çoğu siyasi davranıyor. Sorun ne peki? Marksistlerimiz, Maocu (Çinci), Rusçu vs. Şeriatçılarımız İrancı, Suudîci, Ezherci vs. Solcularımız Batıcı, İngilizci, Fransızcı, Almancı, ABDci…Hâsılı aydınımızda yerlilik sorunu var…Evet var. Bir an önce düzelmeli. 

  

Türkiye’de oy verenlerle ilgili anketlere bakıyoruz diploma düzeyi düşük olanlar muhafazakar, genel anlamda yerli değerleri misyon edinmiş partilere oy veriyor, eğitim oranı yüksek kesimler ise, sol, Batıcı, radikal hatta Bölücü partilere.Burada sizce de bir sorun yok mu? 

  

Aydın, Milletini sever ve Millî değerlere bağlı olmasa dahî hürmetkâr olur.  

, ayrıştırmaz, Millî birlik ve beraberliği gevşetecek faaliyetlerin içinde olmaz. 

sürekli öğrenmeye devam eder, dünyayı tanır,akılcıdır,tekâmülün akılla olduğu bilincindedir.bilgiye dayalı idrâk, ufuk ve düşünce geliştirir.hurâfe, aldatma ve toplumu geri bırakan kurumlara ve kişilere karşıdır. Söylenecek çok şey var aslında…         En üzücü olan ne biliyor musunuz? Devlet ve Milletimizin binbir emekle ilâhiyat okuttuğu müftü, hoca vb. devletten maaş alan kamu görevlilerinin bu şarlatanlara görevleri olmasına rağmen müdâhale etmemeleri, hatta saygı göstermeleri. Hatta bir kısmının alet olması… 

  

         Özellikle de son 150 yıl devletin, özelde okumuşların milletimizden kopuşu en büyük sosyal sorundur. Bu yabancılaşmanın sebebi emperyal yönlendirme ve baskı batı’dan düşünürleri okuyup, onların tanımlarıyla kendi toplumuna ulaşmaya çalışan özentili, taklitçi.Ne olursan ol, bu toprağın ol. Çözümlerin bu toprağa dönük ve bu topraktan olsun. Kendi İmân hâkikâtlerini bilmeyen, kendi vicdânı, irfânı, töre ve terbiyesinden yoksun kişilerin devlette görevlerini yaparken, kolaycı, bencil, tarafgir, husûmet içindeki davranışları ülkemizi parçalanma noktasına götürmedi mi? Götürmüyor mu?          

          

         Ne adına olursa olsun, ister çağdaşlık ve lâiklik, ister Atatürkçülük, ister FETÖ’de olduğu gibi sözde din ve cemaat. Eğer idrâkimizin merkezinde İmân, akıl, vatan sevgisi, Millete hürmet ve bağlılık yoksa eğer bunlar muhatabını kontrol etmiyorsa her kötülüğü bekleyiniz. İşte FETÖ, DEAŞ, Kesnizâni, Muhammed Tahir Ül-Kadiri… Milletimiz İstiklâl Harbi’ni yaparken, ABD ve İngiliz Mandasını savunanlara bakınız… Devlet ve devletin kadroları hızla yıpratılmaktadır. 

  

         “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum.” diyen bir inanç sistemi içinde olup, “İlim Çin’de dahî olsa gidiniz, öğreniniz, alınız.” diyen bir Peygamber (SAV)’in emrinde bir dinin mensupları eğitimi bu kadar hafife nasıl alırlar? İnsanlık, ilim, bilgi, tecrübe, üretim ve çalışma ile gelişmektedir. Aklın en büyük taşıyıcısı bilgidir. Akıl, bilgi ile görür. Okullarımız ve öğretmenlerimiz toplumumuzun rehberleridir. 

          Aziz Milletim. Okuluna, camine, kışlana sahip çıkmadan devletine sahip çık. Yabancı cereyan ve hezeyanların toplumu zehirlemesine fırsat verme.Saygılarımla 

**MASKE,HİJYEN,ZORUNLU MESAFE KURALINA UYALIM. **

Bu yazı toplam 101 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar