SRT Yayın Akışı - 24.02.2020
Son Dakika

SAKARYA HEPİMİZİN 20 Ocak 2020 - 09:41, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Haftanın ilk yazısında, okurlarımı günlük politikadan, genel siyasetten uzaklaştırayım istedim. Ama yine olmadı. Sakarya Siyasetin tam ortasında. Genelde  ve  yerelde  Sakarya için   herkes  yüksek perde konuşmaya devam ediyor.  Bende bu günün konusu Sakarya  olsun istedim.

 

İktidar partisine göre   Sakarya halkı AK Parti’ye yönelik tercihte bulunuyorsa demek ki AK Parti Sakarya’ya iyi hizmet veriyor. Sakarya’nın 18 yıllık süreç içinde iyi hizmet alan şehirlerden birisi olduğu kanaatindeler. 18 yılda Sakarya’ya 25 milyon TL yatırım yaptıklarını ifade ediyorlar.

  Muhalefete göre ise,  okulları sağlam değil, eğitimi berbat, sanayisi gelişmemiş, turizm yok. Eskiden çok sık göç alırdı şimdi çok sık göç veriyoruz. Bu kadar zenginliğe sahip ama bu kadar sorunlu ve hiç çözüm olanağı yaratılmayan bir şehirdir Sakarya deniliyor.

      CHP  Gurup Başkan Vekili Engin Öçkoç   iktidar partisinin ‘18 yılda Sakarya’ya 25 Milyar TL yatırım yaptık’ sözlerini  eleştirerek,  “ Sakarya’da çok katlı binalarla ilgili hangi önlemleri aldınız? Deprem güvenliği konusunda ne yaptınız? İnsanlar hastane sevkleri yüzünden yollarda ölüyor. Yoğun bakımları geliştirdiniz mi? Yüzde 90’ı tamamlanan Ballıkaya Barajı’nı neden yıllardır bitirmediniz? Karasu Demiryolu’na ne oldu? Sapanca Gölü kuruyor. Sapanca Gölü için ne yapıyorsunuz? Sakaryalı çiftçi kan ağlıyor. Çiftçi için ne yapıyorsunuz? Onların hangi sorununu çözdünüz? Bunca yıl ne yaptınız da söylüyorsunuz? Ben çıkıp bunların hepsini karşılıklı tartışmaya hazırım.” Diyor ve sorular yöneltiyor.

 

Hasarlı okullar konusunda  elimde belgeler ve  tutanaklar  olduğunu da   söyleyen Özkoç  Karşı tarafta hiçbir şey yok. Ben yalan söylemiyorum. Ben yalan söylüyorsam beni mahkemeye verin” diyerek hodri meyden dedi.

     Şehrin yedi milletvekili var. 4’ü iktidar partisinden,  biri  MHP  biri İYİ Parti ve CHP’den yani muhalefetten. MHP’yi muhalefetten  saymıyorum.  Çünkü  MHP AKP’nin  her söylediğine ‘EVET’ diyerek aynı partiymiş gibi davranıyor.  Bu şehre hizmet anlamında hiçbir ihtirazı yok. Yapılan hizmetlerden memnun. Bu benim görüşüm. 

  İktidar ile muhalefet arasında görüş ayrılığı olması kadar doğal bir şey yok ama, Sakarya üzerinde nasıl aralarında bu kadar fikir ayrılığı olur, anlayamıyorum doğrusu!

Muhalefet eleştirecek, iktidar savunacak tamam ama her ne kadar farklı partilerden de olsa da  ortaya çıkan hangi Sakarya gerçek?

     İktidarın  yerel yönetimlerini gayet başarılı bulduğu, her geçen gün gelişmekte olduğunu söylediği Sakarya’da mı yoksa  muhalefetin eğitimi ile sağlığı ile tarımı ile ulaşımı ile kötü bir durumda olduğunu ifade ettiği Sakarya’da mı yaşıyoruz!

    Birde  biz vatandaşların yaşadığı bir şehir var.     

 

Söylemek istediğim, ait olduğumuz parti ya da ideoloji bizi gerçeklerden uzaklaştırmamalıdır.

Bana göre ne iktidarın  bahsettiği gibi uçuyoruz, yıldızımız parlıyor; ne de muhalefetin dediği gibi kötü durumdayız.

Sakarya hepimizin ortak değeri. Bu şehir bizim ve bunu el birliği ile kalkındırmalıyız.

        Muhalefeti, iktidarı, sanayicisi, işadamı,  hiç fark etmez.

Günü kurtarmak adına yapılan açıklamalar ya da atılan adımların ne bu şehre bir faydası olur ne de kişilerin kendisine.

Herkes lafa geldiğinde ‘önce Sakarya’ diyor ama iş icraata gelince farklı  öncelikler devreye giriyor.

     Sakarya bugüne kadar hak ettiği noktaya gelememiş bir şehirdir. Ama öyle yerlerde sürünen de bir şehir değil.

       Ben işin AKP, CHP MHP  ya da İYİ  kısmıyla ilgilenmiyorum.

Kim, hangi icra makamında yer alıyorsa; ondan icraat bekliyorum. Daha iyisinin olması için.

Çünkü bu şehir bunu hak ediyor. 

Bu yazı toplam 1933 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar