SRT Yayın Akışı - 20.02.2020
Son Dakika

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ve SAKARYA30 Temmuz 2019 - 10:12, Salı


İbrahim KALKAN

Üniversite tercih dönemi sona erdi. Şimdi gençler heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. Her tercih dönemi olduğu gibi bu senede kararsızlıklar yaşandığına ve yanlış kararlar verildiğine eminim. Bu yanlış kararlar sonucu gençler kazandıkları üniversiteye ve ya bölüme gitmekten vaz geçerek tekrar hazırlanmayı tercih ediyorlar. Bu kardeşlerimize yeni eğitim döneminde ve sınavlarında başarılar diliyoruz.

Sonuçların açıklanmasıyla yaklaşık on beş bin öğrenci daha Sakarya Üniversitesine kayıt yaptıracak. Sakarya Üniversitesi kesinlikle doğru bir tercih. Her bölümde Türkiye'nin başarılı üniversitelerinden biri. Tecrübeli akademisyen kadrosunun verdiği derslerle ve diğer üniversitelerden davet edilen konuşmacılarla düzenlenen konferanslar, öğrencilerin iyi bir eğitim almasını sağlıyor. Ayrıca fiziki, sosyal, kültürel imkanları da geniş. Öğrencilerin ders dışı zamanlarını da etkin kullanabilmeleri için kampüs alanı içerisinde kapalı spor salonu, fitness salonu, tenis kortu, çim futbol sahası, voleybol sahası ve basketbol sahası mevcut. Bunların yanı sıra denizi, gölleri, şelaleleri, yaylaları, mesire alanları, ormanları ve birbirinden güzel ilçeleriyle Sakarya'nın coğrafi güzelliklerinden de istifade edebilecekler. İstanbul, Bursa, Kocaeli, Ankara gibi cazibe merkezlerine; Bilecik, Bolu, Düzce gibi cennet misali beldelere yakın olması Sakarya'nın ve dolayısıyla Sakarya Üniversitesi'nin artıları. Bu etkenlerin etkisiyle olacak ki 2015 yılında yapılan yüz yüze ankette, ankete katılan üniversite öğrencilerinin yüzde 53’ü mezun olduktan sonra da Sakarya’da yaşamak istediğini belirtti. Yine aynı ankette Sakarya’nın en önemli değeri sorusuna gençlerin yüzde 32’si ‘’doğal güzellikleri’’, yüzde 21’i ‘’sakinliği’’, yüzde 15’i ‘’sanayi’’ cevabını verdi. Sakarya’yı tek kelimeyle tasvir eder misiniz sorusuna yüzde 46’sı ‘’yaşanabilir’’ cevabını verirken, yüzde 60’ı da Sakarya’nın sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu söylediler. Anket sonuçlarının da gösterdiği üzre şehrimiz sakin, yaşanabilir ve doğal güzelliği ön planda olan bir şehir.

Bu bağlamda Sakarya Üniversitesini kazanan ve ortalama dört senesini Sakarya gibi güzel bir şehirde geçirecek olan gençleri şimdiden tebrik ediyorum. İnşallah başarılı bir eğitimin yanında, fiziksel, sosyal ve kültürel aktivitelerin yoğun olduğu bir öğrencilik dönemi geçirirler.

Bu yazı toplam 1076 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar