SRT Yayın Akışı - 02.07.2020
Son Dakika

 

SAKIN DOĞRUYU KONUŞMA!28 Mayıs 2020 - 13:54, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Tarih tekerrürden ibarettir. Bu bağlamda aşağıda yazacağım iki konu bunun en canlı örneklerindendir. Askerliğimde bir gün bölük komutanım, bölük yazıcısı ve en yakını olmam münasebeti ile bölüğümüz erlerinden bir askeri çağırmamı emretti. Aradım o askeri bulamadım. Durumu komuta anlatınca ‘’izinde mi’’ dedi. Hayır dedim. her halde firar etti dedim.’’Ara yine bulamazsan da firarını  vermeyelim. nizamiye girişine haber ver Gelirse tabura girmeden haber versinler’’ dedi. Askeri beklemeye başladık. Nizamiyeden haber verdiler asker geldi diye. Askeri almak için nizamiyeye gittim. Nerde idin dedim. Gayet sakin bir eda ile ‘’İzinde idim’’ dedi. Kendisini aldım komutanının huzuruna getirdim. Komutan ‘’Nerde idin’’ dedi. Asker; ‘’İzinde komutanım’’ ‘’Ben izin vermedim kimden aldın’’ dedi. ‘’Atatürk’ten’’dedi. Komutan ‘’anlamadım tekrarla ‘’Atatürk’ten’’ dedi. İnanmazsanız 15 gün daha izin alayım dedi.

 

             Üçümüz Atatürk heykelin önüne geldik, Asker Atatürk’e bir selam vererek’’Komutanım ben izinden döndüm. İzinli olduğuma komutanım inanmadı. Şimdi sizden on beş gün daha izin istiyorum’’ deyince; Askerin kendisi ‘15 gün daha izinlisin’’ bak yine izin aldım deyince komutan ‘’Dur lan kırarım gaganı.. O cansız bir heykel sana nasıl izin verir?’’ der.  Asker ’’Bana izin veremiyor da sizler her zaman ondan neler istiyorsunuz? o oluyor da benim izin mi olmuyor komutanım’’ dedi. Sonu mu ne oldu? Akıl hastahanesine gönderildi.

 

            Şimdi Buna benzer bir olay Diyarbakır da oldu; Arapça süper, Tefsir var, siyer mükemmel, şiir gibi konuşuyor,İslâm tarihinin ve dönemin tarihine hakim olan  Ramazan Göçkün İslâmın kaidelerini millete anlattığından tımarhaneye gönderildi ne mi dedi? ’’Kuran ve sünnet  yalnızca namaz,niyaz ve oruç söylemez.Kuran ilim,edep,terbiye, ahlâk,kadın,hayvan hakkı, A-Z ye her tema hakkında bir ayet bir hadis vardır. Bunları dinleyenlerin zoruna gidiyor. Diyorlarki; ‘’Bizi rahatsız etme’’İnsan kendini rahatsız etmez kendini yormaz ise  para kazanamaz,kazanamazsa yemek yiyemez ve insanlara muhtaç olur. İnsanları Nefs, şeytan,cehalet,ön yargı ve taassup helâk eder. Hak insanın nefsine çok acı gelir. Dünyaya herkes kendi penceresinden baktığı için tahammülü yoktur. İnsanlara değil, Allah’a ve size indirilen kitaba uyun O’na uyarsanız kurtulursunuz. Paraya kul olan lânetlenmiştir. Allah katında din islâm’dır (ayet) diğer dinler batıldır. Gerçek ilâh Allah’tır.(cc) Diğerleri sahtedir. Mümin olarak ölürsen cennette, değilsen cehennemde yaşarsın. Zenginde olsan fakirde olsan öleceksin. Hastalık olmadan sıhhatin kıymetini bileceksin. Dinimizi okumamız ve anlamamız lâzım. Aklını kur’an, iman, din ile meşgul edersen günah işlemeye zamanın kalmaz. Yemek içmek Dünyada kalmak, tarih ders almak içindir. Gelin sonsuz hayatı çöpe atmayın’’daha ne doğrular. .(çok daha bilgi sosyal paylaşım sitelerinde mevcuttur )

           Bunları ve diğer bazı doğruları söyleyen bu kardeşimizi akıl hastanesine yolladılar. Bu bağlamda; Kur’an ve sünnet içindeki doğruları söyleyen başta diyanet işleri başkanımız müftüler olmak üzere bütün din alimlerini, hocaları, ve doğruyu söyleyenleri tımarhaneye atılması gerek. Zira onlarda hep doğruları söylüyorlar. Demek ki ne imiş Sakın doğruyu konuşma’’haşa’’ yoksa sonun asker ve Ramazan Göçkün gibi akıl hastanesi olur Allah.cc.korusun. Saygılarımla.

**EVDE KALALIM. EV HASTAHANEDEN VE MEZARDAN İYİDİR**

Bu yazı toplam 983 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar