SRT Yayın Akışı - 19.02.2019

ŞAMPİYONLUK YOLUNDA İSTATİSTİKLER!18 Nisan 2018 - 07:50, Çarşamba


Levent HAMZAOĞLU

Normal sezonun bitimine 3 maç kala istatistiklere bir bakalım…

Öncelikle efsane Danimarkalı  teknik direktör Ebbe Skovdahl’ın “istatistik mini etek gibidir, çok şey gösterir ama en önemli olanı saklar” sözünü hatırlayalım…

Sonra da yazımıza devam edelim.

Son maçlarını sahasında oynayacak olanlar Şanlıurfa, Altay ve Sakarya.

Bu günkü sırama ile ilk dört takımı şampiyonluk adayı olarak kabul edersek…

Gümüşhane-Şanlıurfa-Altay ve Sakarya için istatistikler acaba ne diyor bir göz atalım.

**

Gümüşhane: Son 3 maçı sırasıyla Şanlıurfa deplasman, Nazilli içerde ve Altay ile deplasman. Üst üste 2 deplasmanda “0” puanı da var “6” puanı da.

Sezon içinde kalan maçları gibi 2 deplasman 1 içerde peş peşe oynadığı 3 maçta aldığı en yüksek puan “9” en düşük puan “2”.

Son maçında galip… Peş peşe 4 ve 5 maçlık galibiyet serileri var; bu mühim.

Ziya Doğan bu sezonki dördüncü hocası ve o geldikten sonra mağlubiyetleri yok.

Verilere göre grafiği çok zikzaklı bir takım, her şey olabilir.

**

Şanlıurfa: Son 3 maçı sırasıyla Gümüşhane içerde, Zonguldak deplasmanda ve  K.Maraş içerde. Sahasında oynadığı 2 maçta “1” puanı da var “6” puanı da. Kalan maçları göz önüne alırsak sezon içinde 2 içerde 1 dışarda peş peşe oynadığı 3 maçta aldığı en yüksek puan “9” en düşük puan “3”.

Ve en mühimi… Son 2 maçında da galip ve geride 3 maçı daha var; sezon içinde peş peşe kazandığı maç sayısı sadece “3”. İstatistik doğrulanırsa puan kaybetme ihtimali hayli yüksek.

**

Altay: Son 3 maçı sırasıyla Hacettepe içerde, Pendik deplasman ve Gümüşhane içerde. Sahasında oynadığı 2 maçta aldığı “6” puan da var “1” puan da.

Kalan maçları gibi sezon içinde 2 içerde 1 dışarda peş peşe oynadığı 3 maçta aldığı en yüksek puan “9” en düşük puan “2”.

Son maçında galip ve geride oynayacağı 3 maçı daha var, sezon boyunca peş peşe 4 maçı sadece bir kez kazanabilmiş. İkinci kez aynı başarıyı tekrarlayabilir mi?

**

Sakarya: Son 3 maçımız sırasıyla Niğde ve Silivri peş peşe 2 deplasman ve son maç içerde Bandırma. Bu güne kadar sahamızda yenilmedik 16 maçta 12 galibiyet ve sadece 4 beraberliğimiz var. İstatistik oranı % 75 galibiyet % 25 beraberlik.

Ama son maçımızda hissi davranmak zorundayım ve kesin galibiyet diyorum.

Sezon içinde 2 deplasman 1 içerde yani peş peşe 3 maçta aldığımız en yüksek puan “7” en düşük puan “3”.

Diğer 3 takımın kalan maçlara göre peş peşe 3 maçta “9” puan almışlığı var ama bizim yok.

Sezon içi peş peşe 2 deplasmanda aldığımız en fazla puan “4” en düşük puan “0”.

Son maçımızda galip geldik kalan 3 maçımız daha var; beklentimiz elbet tüm maçları kazanmak ama sezon boyunca peş peşe kazandığımız 4 maçlık serimiz yok.

Tüm bu istatistikler ışığında şansımızı sizler değerlendirin.

Yapılacak tek işimiz var… O da istatistiklerin mini etek olduğunu ispatlamak.

 Dip not: Silivri ile 2014-2015 de karşılaşmışız. Deplasmanda 2-1 kaybetmiş sahamızda 2-1 yenmişiz; bu sezon ilk yarıda sahamızdaki iki sefer öne geçmemize rağmen maçı 2-2 beraberlikle bitirmişiz.

Bu yazı toplam 761 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız