SRT Yayın Akışı - 22.04.2021
Son Dakika

Şans verin, karşılık da verin ama tekrar tekrar değil.29 Ocak 2021 - 04:47, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Bir insana bir kez şans verilir. Baktınız kullanamıyor bir daha verilmez. Çünkü bu, onun şansını kullanmayı bilmediğini gösterir. İnsanlar bilmediği her şeyi ziyan ederler. O yüzden kimseye bir kereden fazla şans vermeyin.

İnsanların sizi tanımalarına, dinlemelerine, sizinle konuşmalarına, sizi görmelerine, size açıklama yapmalarına, bazı şeyleri telafi etmelerine, sizinle birlikte olmalarına, sevmelerine ve paylaşımda bulunmalarına şans verin, karşılık da verin ama tekrar tekrar değil.

Bir insan verdiğiniz şansı değerlendiremiyorsa aynı şansı milyon kez de verseniz değerlendiremez. Bu sizin için de karşı taraf içinde geçerlidir. İnsanın ufak bir krizi fırsata çevirebilmesi için dahi değerlendirebilme yetisinin olması gereklidir. Duyumsadığınız aşk, sevgi, arzu, bağ, alışkanlık, zaaf ne kadar çok olursa olsun her şeyi affetmemeli. Hele ki bir kere verilen şanstan sonra kimseye tekrar o hak sunulmamalı. İlişkilerine ve kişilere tekrar tekrar şans veren insanlara bakın genelde aynı döngüyü yaşayıp dururlar. Olay örgüsü hiç değişmedikçe de konular temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp önünüze gelir, ama kadın tarafından ama erkek tarafından…

Verdiğiniz sevgi, gösterdiğiniz emek, duyumsadığınız aşktan çok, kime sevgi verdiğiniz, kime emek gösterdiğiniz, kime aşk duyumsadığınız daha önemlidir. Karşınızdaki kişi bunu anlamıyorsa, görmüyorsa, fark edemiyorsa sizin sevginizde, emeğinizde, aşkınızda çöp olur.

Bu yüzdendir ki insanlara anladığı kadar, bildiği ve değerlendirebildiği kadarını verin. Fazlası için çabalayıp kimsenin önüne hak sunmayın. Şansını kullanabilmek de, fırsatı değerlendirebilmek de yetenek işidir.  Bir insan sizi mutlu edemiyorsa edemeyecektir, anlayamıyorsa anlayamayacaktır, fark edemiyorsa algılayamayacaktır. Çünkü kapasitesi o kadardır.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 656 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar