SRT Yayın Akışı - 20.02.2020
Son Dakika

SEÇİM ÖNCESİ SÖZ, SEÇİM SONRASI?3 Ağustos 2019 - 09:12, Cumartesi


Av. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, bu günkü yazımda Ak Partinin seçim vaatleri arasında yer alan, işsizlik sigortası konusuna değinmek istiyorum. 24 Haziran seçimleri öncesinde Ak Parti’nin bu konudaki vaatleri özetle şöyleydi:

-AK Parti'nin seçim beyannamesine göre, işsizlik sigortası, daha fazla sosyal koruma sağlayacak şekilde yeniden düzenlenecek.

Bu vaadin Ak Parti tarafından açıklandığının üzerinden 1 yıldan fazla süre geçmesine rağmen bu konuda herhangi bir şekilde adım atıldığını maalesef duymadık.

-İstihdam oranı 2023 yılı itibarıyla yüzde 53'e, kadınların işgücüne katılma oranı da yüzde 41 düzeyine çıkarılacak.

Bu hususta yorum yapmak istemiyorum. 2023 yılına daha zamanımız olduğu için bekleyip görelim.

-Gelecek 5 yıllık dönemde yılda en az 1 milyon istihdamla toplamda 5 milyonun üzerinde ilave istihdam oluşturulacak.

Gerçekten bu vaat cümle olarak okununca kulağa çok hoş geliyor. Fakat icraat noktasında hiçbir şey yapılmaması ve her yıl açıklanan işsizlik rakamları vatandaşlarımızda güven kaybına yol açıyor.

-Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında milli markalar yaratılacak.

Ak Partinin vaat etmiş olduğu bu konu da gerçekten önem arz etmektedir. Fakat ısrarla söylüyorum ki, Ak pArti iktidarının geride bıraktığı 20 yıla yakın iktidarlık sürecinde ben Milli Marka üretmek anlamında pek bir girişim hatırlayamıyorum. Hatta aksine Cumhuriyetimizin önemli değerlerini ve milli markalarımızı özelleştirerek (yabancılaştırarak) başkaca şirketlere satıldığını görüyorum.

Bu günümüze kadar yapılmayan vaatlerin, bundan sonraki süreçte yapılma ihtimalinin yorumunu sizlere bırakıyorum.

 

Saygı ve sevgilerimle.

 

Bu yazı toplam 913 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar