SRT Yayın Akışı - 23.09.2021
Son Dakika

SEÇİM YAKLAŞIYOR!24 Temmuz 2021 - 02:21, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, bu yazımda son zamanların siyasi gündemine ilişkin bazı bilgilere değinmek istiyorum.

Geçtiğimiz günlerde AKP grup başkanvekili Bülent Turan, mecliste yaptığı konuşmada; İstanbul seçimleri için yapılan eleştirilere karşı “Osman Öcalan TRT’ye çıkmadı, TRT kürdi’ye çıktı” dedi.

İnanılmaz bir açıklama değil mi, TRT devlet kanalı iken, TRT Kürdi Papua Yeni Gine kanalı mı?

Bu açıklama gerçekten gayet ciddiyetle meclis koltuğundan yapılıyor. Bu milletvekili, ciddiyet ile insanlarla dalga geçtiğini düşünebilirsiniz. Ama olaya iyi yönüyle bakalım. Defalarca izledim ve hala izleyip gülüyorum, sizlere de tavsiye ederim.

Bir de son zamanlarda siyasi iktidarın “denizin altında doğalgaz bulduk veya bir müjde açıklıyoruz” şeklinde haberlerini duyuyoruz. Hemen arkasından doğalgaza zam yapılıyor, elektrik zamlanıyor, hayat pahalılaşıyor.

Vatandaş bir maden bulunmasından veya müjde verilmesinden korkuyor artık. Saraylarda hayalleri yaşamak kolayken, dar gelirli, asgari ücretli, çiftçi ve emekliler gerçeklerle mücadeleye devam ediyor.

Bayram öncesi Cumhuriyet Halk Partisi grubu, emeklilere ilişkin Meclise teklifte bulundu. Eklenmek istenen madde “5510 sayılı Sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası Kanunu’nun ek 18. Maddesinin birinci fıkrasında yer alan 1.100 TL ibaresi 2.000 TL olarak değiştirilmiştir” seklindedir.

Bu eklenmek istenen maddenin gerekçesi ise “yapılan değişiklikle pandemi ve enflasyon koşullarında ezilen emekli vatandaşlarımıza ödenen bayram ikramiyesi tutarının 2.000 TL olması önerilmektedir” şeklinde belirtilmiştir.

AKP’nin bu teklifi nasıl değerlendirdiğini söylemeye gerek yok sanırım. Hayat pahalılaşıyor, dar gelirli sıkıntı yaşıyor, pardon birde unutmayalım seçim de yaklaşıyor!

 

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 258 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar