SRT Yayın Akışı - 21.02.2020
Son Dakika

ŞEFFAF HİZMET!10 Temmuz 2019 - 05:07, Çarşamba


Av. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, Belediyelerin şeffaf olması gerektiği hususunda defalarca yazdım. Bu gün gelinen noktada maalesef Sakarya için şeffaflıktan söz etmem pek de mümkün görülmüyor.

 

Bu konuda somut örnek vererek ve aynı zamanda benim için de çok önemli olan bir hususu sizlerle paylaşmak isterim.

 

Sapanca Belediyesi’nin Temmuz ayı Belediye Meclisi gündeminin 2. Maddesinde aynen şu şekilde yazıyor:

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 19/06/2019 tarih ve 27713798.756.01 sayılı yazısı ile mülkiyeti Belediyemize ait olan, ilçemiz Fevziye Mahallesi 1/1000 ölçekli uygulama İmar planında konut dışı kentsel çalışma alanında kalan 108 ada 9 parsel ile diğer tarım alanında kalan 108 ada 10 parsel ve 110 ada 9 numaralı parsellerin “Sağlık vadisi Projesi” kapsamında kullanılmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesine tahsis talebi konusunun görüşülmesi.”

 

Fevziye Mahallesi, doğal güzellikleri ile Eşsiz bir KÖYDÜR. Burada projenin faydalı olup olmayacağı konusunda bir yorum yapmıyorum. Benim eleştirdiğim nokta köy halkının hiçbir şeyden haberinin olmaması.

 

Öncelikle Sakarya Büyükşehir Belediyesi bir proje hazırlayarak yaklaşık 64 DÖNÜM olan KÖYÜN İÇİNDE bulunan bu yerin kendi bünyesine tahsisini istiyor ve zannedersem bir ilan yapmıştır fakat kimsenin haberi yok!

 

Daha sonra Sapanca Belediyesi bu tahsisi yapmak için konuyu gündeme alıyor ve yine bölgeden konuyu bilenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Üstelik sadece üstün körü bir bilgi var, proje ortalıkta yok.

 

Nerede olursa olsun bir proje veya çalışma yapılacaksa öncelikle o bölge halkına tüm şeffaflıkla bilgi verilmesi gerekir. Ben yaptım oldu zihniyeti kesinlikle olumsuz sonuçlar doğurur.

 

Unutmayalım ki Halktan çekincesi olmayan, şeffaflıktan korkmaz!

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Bu yazı toplam 823 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar