SRT Yayın Akışı - 18.01.2021
Son Dakika

SELAM İMAM HATİPLİM15 Eylül 2020 - 02:08, Salı


İbrahim KALKAN

İmam hatip okullari son zamanlarda gündem olmaya başladı. Ben de bir imam hatip lisesi mezunu olarak bu haftayı bu konuya ayırmayı uygun gördüm.

Öncelikle belirtmek isterim ki; imam hatip okullarının günümüz itibari ile alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler, devlet adamları ve daha bir çok alanda çalışan nitelikli insanlardan oluşan milyonlarca mezunları vardır. Halen Türkiye genelinde bir milyonun üstünde kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. Bu öğrenciler ahiretin ne derece mühim, dünyanın ne derece boş olduğunun idrakinde olan tertemiz ailelerin, pırıl pırıl çocuklarıdır. İmam hatiplerin bugüne kadar yaptığı ve yapmakta olduğu hizmeti kıyamete kadar yapacağından hiç şüphem yoktur. Bununla birlikte bu kadar büyük bir camianın içinden Erol Mütercimler’in dediği gibi dolandırıcı ve sapık çıkmış mıdır? Ben bilmiyorum, duymadım; ama elbette çıkmıştır. İnsanın olduğu yerde hata vardır. Kimse de melek değil sonuçta.    Ancak Akyazı’da yaşanan tarikat istismar vakasını delil olarak göstererek imam hatiplere, dindar insanlara saldırmak, onları aşağılamak en kibar şekliyle dangalaklıkla ifade edilebilir. Çünkü bahsi geçen şahıs ne imam hatip mezunudur ne de gerçek manada tarikatı şeyhi. Kendisi insanların inançlarını ve cehaletini istismar eden sapık bir şahıstır.

Mütercimler sonrasında başka bir programda yine bu vakayı işaret ederek fetö’nün, tarikatların, cemaatlerin Sakarya’da yuvalandığını, Mustafa Kemal’in en büyük sıkıntıyı Sakarya’da yaşadığını ve buranın bilinmeyen bir özelliği olduğunu iddia ediyor. Kendisi esasen bilgili, donanımlı, kültürlü bir adamdır Mütercimler. Ancak nedendir bilmem kendisinin Sakaryalılara, imam hatip mezunlarına bir garezi var.  Yoksa Ali Fuat CEBESOY, Kaymakam Tahir Bey, Cevat Bey, İpsiz Recep, Halit Molla ve daha nice kahramanların memleketi olan Sakaryalılara ve güzide mezunları olan imam hatiplere saldırmazdı. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi: “İmam hatip nesli olarak bize düşmanlık eden müptezellere cevabımızı daima başarılarımızla, ahlakımızla, edebimizle; millete, devlete, ülkeye olan sadakatimizle verdik. Allah’ın izniyle ne bu camianın ne de bu milletin başını öne eğdirmedik. Bundan sonra da asla eğdirmeyeceğiz.”

Son sözüm evvela öğrenci velilerine sonrasında tüm fertlere: Şunu iyi bilin çocukluğunda; öncelikle aileden sonrasında okuldan ya da herhangi bir kurumdan, doğru bir hocadan, doğru bir din eğitimi almamış olan birey ya din adına istismar edilir ya da dinsizlik adına. Yani ya din istismarcılarına hizmet eder ya da yaptığı iş ve hayat tarzıyla dinsizliğe. Orta yolu yoktur. Bu yüzden din eğitim çok önemlidir.

Selam imam hatiplim. Selam Hakk’a iman etmiş tüm kullara.

Bu yazı toplam 1286 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar