SRT Yayın Akışı - 08.12.2019
Son Dakika

SENSUM GELİŞİM VE PSİKOLOJİ MERKEZİ7 Ekim 2019 - 10:12, Pazartesi


Uzm. Klinik Psikolog Fulya ÇELİK

Sakarya/ Serdivan’da psikolojik danışmanlık merkezimiz faaliyete geçmiştir.

Meslektaşım Uzm. Psikolog Ayla ERCENK ile işbirliğinde oluşturduğumuz merkezimiz bebek, çocuk, ergen ve yetişkin alanlarında hizmet vermeye başlamıştır.

Ruh sağlığı alanında bilimsellik ve güven temeli yadsınamaz kadar önemlidir. Kişinin kendisi, çocuğu veya ailesi için ayırdığı zaman diliminde alanında donanımlı kişilerden hizmet alması tüm meslek gruplarında olduğu gibi ruh sağlığı alanında da önemlidir.

Dilimden bir bilimselliktir düşmüyor farkındayım fakat günümüzde maalesef aslında bir temele dayanmayan, meslek olmayan fakat hizmet veren kişiler bulunuyor. Yaşam koçları, enerjiciler vb. kavramlar türediğinden beri insanlar ayrım yapmakta zorlanıyor. Bu ayrımı biz anlatmadığımızda da karşılaştığımız tablo yanlış yardım ve sorun yaşanan alanda artışlar gözlemliyoruz.

Psikologlar,  bilim insanıdır.

Başlangıç aşamasında aslında dikkat edilmesi gereken nokta başvurduğunuz uzmanın diplomasıdır. Bu noktada diplomayı görme özgürlüğünüzü kullanmalısınız ki çıktığınız noktadan daha geride değil daha ileride olabilesiniz.

Bilgilendirmenin sonrasında Sensum Gelişim ve Psikoloji Merkezinin hizmet verdiği alanları sizinle paylaşmak istiyorum.

SENSUM ÇALIŞMA ALANLARI: 

YETİŞKİN PSİKOTERAPİLERİ

Panik Atak- Panik Bozukluk, Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Agorafobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Sosyal Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Sağlık Anksiyetesi ( Hipokondriasiz), Somataform Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Ozgül Fobiler, Kayıp-Yas, Sınav Anksiyetesi vb.

 

ÇOCUK VE ERGEN DANIŞMANLIĞI

Psikolojik Ölçme Ve Değerlendirmeler, Kaygı Bozuklukları, Tırnak Yeme, Parmak Emme, Alt Islatma, Fobiler, Ergenlik Sorunları, Akranlarla İletişim Problemleri, Aile İçi İletişim Problemleri, Ders Başarısızlığı, Sınav Kaygısı, Öfke Ve Dürtü Kontrol Problemleri, Özgüven Problemleri, Psikososyal Problemler vb.

BİOFEEDBACK (  NEFES VE SOLUNUM EĞİTİMİ)

Anksiyete, Stres, Vajinismus, İnkontinans (Dışkı Kaçırma), Kaygı Bozuklukları, Hafif Depresyon / Tükenmişlik Sendromu, Fobiler, Uyku Bozuklukları, Yas / Kayıp, Rahatlama / Gevşeme ve Solunum gerektiren aktivitelerde performans arttırma: Spor, sanat vb.

 

NEUROFEEDBACK ( BEYİN EGZERSİZİ)

Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite (DEHB), Özgüven Eksikliği, Sınav Kaygısı, Kaygı Bozuklukları, Uyku Bozuklukları, Öfke Konrtol Bozukluğu, Alkol- Madde Bağımlılığı, Motivasyon Eksikliği, Ders Başarısızlığı, Stres, Davranış Bozuklukları, Depresyon, Unutkanlık, Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), Bellek Bozuklukları

PSİKODRAMA GRUP ÇALIŞMALARI

Farkındalık Ve İçgörü Kazanır, Kendini Ve Duygularını İfade Etme Becerisi Kazanır, Özgüveni Artar, Sosyal İlişkilerinde Sağlıklı Beceriler Geliştirir, Yaratıcılığı Ve Spontanitesi Artar, Empatik Davranışlar Sergilemeyi Öğrenir, Korku Ve Kaygılar İle Baş Etmeyi Öğrenir, Problem Çözme Becerileri Kazanır.

CİNSEL TERAPİ

ÇİFT VE EVLİLİK TERAPİLERİ

OYUN TERAPİSİ

ÇOCUK PSİKODRAMASI

AİLE DANIŞMANLIĞI

DOĞUM EĞİTİM VE PSİKOTERAPİLERİ

EMDR

OKUL DANIŞMANLIĞI

KURUMSAL DANIŞMANLIK

SANAT TERAPİSİ

 PSİKOLOJİK ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMELER

MESLEK İÇİ VE DIŞI EĞİTİM, SEMİNER VE ATÖLYELER … 

Bu yazı toplam 659 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

 

Evren TV Programlar