SRT Yayın Akışı - 07.07.2020
Son Dakika

 

SIK İLETİŞİM ÇİFTLER ARASINDAKİ ARZUYU ZAMANLA BİTİRİR.22 Kasım 2019 - 06:08, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Aşk bir arzudur. Hiç kimse bir şeyi veya kimseyi, uzun süre aynı derecede arzulamaz. Elde ettiğinde o şeye veya kişiye karşı arzu istemsizce düşer. Bu düşüşte algı ve arzuyu tetikleyecek etkiler çok önemlidir.

Erkekler düz bakış açısına sahiptir. Ne görüyorsa odur. Kadınların olaylara, olgulara, davranışlara, hislere bakış açısı ise daha farklıdır. Kadın ne görüyorsa o ve ondan daha fazlasıdır. Bu yüzden arzuyu tetikleyecek taraf; olaylara en ince detayına kadar değer veren kadındır. Kadın gizemini koruyarak arzuyu sağlarsa erkeğin ilgisi kadınının üzerinden tamamıyla çekilmemiş olur ve böylece yönelim artar.

İnsanlar en sevdiği şarkıyı, en sevdiği yemeği, en sevdiği aktiviteyi dahi rutin düzeyde tekrarlamaya devam ederse belli süre zarfında o şeye aynı derecede istek duymamaya başlar. Birçoğumuz ilişkiye başladığımızda partnerimizle sürekli dip dibe olmaya, yediğimiz içtiğimiz bir gitmemeye başlıyoruz. Yetmiyor; her anımızı, her yaptığımızı, her gittiğimiz yeri saniye saniye karşı tarafa iletme gereksinimi duyuyoruz. Bu çiftleri ne kadar mutlu etse de ilişkiyi bitiren bir davranıştır.

Ara sıra iki tarafında nefes alıp birbirlerini özlemeleri şarttır. Kişinin dış dünyayla ilişki halinde olması sizdeki güzellikleri algılamasını sağlar ve arzuyu tetikler. Partnerinizle aranızdaki bağı ipi elinizde tutarak değil ipi elinizden bırakarak daha sağlıklı şekilde sağlarsınız. Bu size onun dünyasında herkesten daha özel olduğunuzu hissettirir, sevgi bağını güçlendirir.

Sürekli okuduğunuz aynı paragrafı düşünün; paragrafı ard arda devamlı okursanız kelimeler belli süre sonra birbirine girip anlamsızlaşır ve siz paragraftaki kelimelere bir değer, bir mana veremezsiniz. Oysaki paragraftan uzaklaşıp başka şeylerle vakit geçirdikten bir iki saat sonra tekrar paragrafa göz atarsanız, açılan algınızla okuduğunuzu iyi anlayacağınızdan kelimelere daha fazla mana verip değerli kılarsınız.

İlişkide, aşkı, arzuyu kaybetmemek istiyorsanız gizeminizi koruyup ilgiyi üzerinize çekmelisiniz. Bunun için de karşınızdaki kişiyi ara sıra özel alanında bırakıp kendi yaşam alanıza çekilmeli, ona, sizdeki güzellikleri fark etmesi, sizin onun hayatındaki yerinizi hissetmesi adına olanak sağlamalısınız.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 918 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal Medya



Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar