SRT Yayın Akışı - 22.04.2021
Son Dakika

ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN ?5 Ocak 2019 - 09:02, Cumartesi


Mesut ÇAYIR

Sezonun ilk devresini lider tamamlayan ve zorlu ikinci yarı öncesinde Antalya’da hazırlanmayı sürdüren Sakaryasporumuz yine yalnızları oynamaya devam ediyor. İkinci devrenin başlamasına kısa bir zaman kaldı ve dün itibari ile de resmi olarak ara transfer dönemi start aldı. Gelinen bu noktada ise halen daha Sakaryaspor ne bir sponsor bulabildi nede en ufak bir destek. Zaman akıp giderken Sakarya’da halen belirsizlik devam ediyor. Bu belirsizlik ise işimizi git gide zorlaştırıyor.

 

                                                           ********

Sezonun ikinci yarısında bizi çok daha zorlu bir süreç bekliyor. Şampiyonluk o kadar kolay değil. Bu yolda destek olmak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek çok önemli ve hatta olmazsa olmaz derecede. Rakiplerimizin bir bir takviye yaptığı ortamda Sakaryaspor’un şehir tarafından bu kadar yalnız bırakılması, taraftarından başka kimsenin kılını kıpırdatmaması ikinci yarı öncesinde beni ve benim gibi bir çok Sakaryaspor taraftarını da endişelendirmiyor değil.

 

                                                           *********

Takımın mevcut kadrosuna ve teknik heyete olan inancım, inancımız tam. Bundan yana hiçbir sorunumuz yok. Fakat şu da bir gerçek ki kulübemiz bir hayli zayıf. Rakiplerimizin geniş bir kadro ile yarışa gireceği ikinci devrede Sakaryaspor kısıtlı şartlarda mücadele etmek zorunda. Transferi bir kenara koyarsak mevcut ekibe hak ettikleri paralarında ödenmesi şart. Ancak mevcut duruma bakıldığında şehir halen sessiz. Beklenilen reklam, sponsorluk anlaşmaları gelmedi, gelmekte bilmiyor.

 

                                                           ********

Sakaryaspor yönetiminin çabasını takdirle karşılıyorum. Canla başla Sakaryaspor için bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Ancak onlara bu yolda taraftarından başka kimse de sahip çıkmıyor ve yalnız bırakılıyorlar. Artık birileri bir şeyler yapmalı. Birileri çıkıp, “Bu yolda bizde sizinleyiz, yalnız değilsiniz” demeli, diyebilmeli. Şampiyonluğa hep birlikte ulaşabiliriz. Taraftarıyla, takımıyla, yönetimi ile Belediye Başkanları, siyasileri, iş adamları ile tüm şehir bir olarak hareket etmeliyiz. Bunu yapabilecek güzümüz var.

                       

                                                           ********

Bunu yapacak güzümüz var dedim. Evet var. Ama nedense ilk devreyi lider bitiren, koşar adım şampiyonluğa giden Sakaryaspor karşısında halen suskun, halen sessizce uzaktan izleyen bir kitle var. Ne zaman uyanacaksınız ? Geç olmadan sizde katılın bize. Bir olmadan olmaz. Birlik olmadan olmaz. Çok geç olmadan yönetime gerekli desteklerin gelmesini umut ediyorum. Yoksa işimiz gerçekten çok ama çok zor. Benim halen bu şehirden umudum var. Başarabiliriz. Yazımı en başta sorduğum soruyu tekrar ederek bitirmek istiyorum. Şimdi değilse ne zaman ?

Bu yazı toplam 5619 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar