SRT Yayın Akışı - 06.07.2020
Son Dakika

 

SIRA DIŞI OLAYLAR23 Eylül 2019 - 10:33, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Son günlerde sıra dışı görünen, ama alıştığımız haliyle sıradanlaştırılan o kadar çok sorun yaşadık ve yaşıyoruz ki! Soğukkanlılık, şaşırmama hali, alışma, aldırmama, kanıksama gelip içimize yerleşti.

   Çivi çakanların değil, çakılan çiviyi söküp yerle bir edenlerin hüküm sürdüğü günümüzde, olanı biteni sadece seyrediyoruz. Bazı sorunlar karşısında susarak ve kabullenerek  katkımız o kadar büyük ki?

     Birbirini suçlayanları, aşağılayanları, tehdit edenleri dinledikçe  şaşırıp kalıyorum. İyiliğin kökünü kazımak için varını yoğunu ortaya koyanlara, kötülüğü beslemek- kökleştirmek için durmadan bağırıp çağıranlara  da baktıkça  şaşırıp kalıyorum. Bunca umarsızlık ve ilgisizlik nasıl başarılıyor  bilemiyorum.

     Son günlerde yine sıra dışı ilimizde bir şeyler yaşanıyor. Özellikle  Karasu’da  eski başkanla  yeni başkan arasında. Eski başkan faklı yerden bakıyor, seçilmiş yeni başkan  farklı yerlerden bakarak yaptıkları açıklamalarla  kafaları karıştırmaya çalışsalar da  halkımız artık neyin ne olduğunun farkında.

    Karasu  Belediyesi ile ilgili yerelde bir çok haber yapıldı. Ama kimse  hiç umursamadı. Haberler ulusal basında çıkınca  Karasu bir anda  ülke gündemine düştü.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın, belediyenin bir önceki dönemine ait hazırlattığı rapor Sözcü’ye manşet olunca ortalık karıştı. Hukuk Komisyonu’nun hazırladığı raporun haber olmasıyla CHP’li Gürsel Tekin de Başkan Sarı’yı tebrik etti.

      Haberlerin ulusal basında  çıkmasının ardından Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı yazılı bir açıklama yaptı. Haberlerle gerçeklerin yansıtılmak istenmediğini, partinin töhmet altında bırakılmak istendiğini söyleyen Sarı, Eski Başkan İspiroğlu için ise, “Son aylarda AK Partiden istifa ederek BBP’ye geçmiş ve belediye başkanlık görevini BBP çatısı altında sürdürmüştür. Bu nedenle devraldığımız belediye Büyük Birlik Partisi belediyesiydi” ifadelerini kullandı.

     Karasu Eski Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Sarı’nın açıklamalarına sert bir dille cevap verdi.  İspiroğlu ,  “İddia edildiği gibi benim akrabalarımın Karasu Belediyesi’nde bir tek faturasını bulamaz. Şu anda idare ellerinde yaygara kopardıkları akrabalarıma ait faturaları açıklasınlar. Kendi partisinden belediyeyi hırs ve para uğruna icraya verenler, hizmeti engelleyenler bugün hala intikam peşindeler.  Geçmişin intikamını almak için algı operasyonu, yalan ve iftira atanlar sanmasınlar ki bizim elimiz kolumuz bağlı. Algı yaptıkları firmaları neden açıklamadıklarını merak ediyorum. Ben AK Parti’den seçilmiş belediye başkanı iken kendisinin görevi neydi?” diye sordu.

       Hatta   İspiroğlu  Karasu’daki  adları geçen o firmaların isminin açıklanmasını istedi. Başkan Sarı, o isimleri açıklar mı açıklamaz mı bilemem.

       Karasu’da  yaşananları hissetmeyenler, umursamayanlar, kafa yormayanlar için bir şey ifade etmese de hisseden, üzülen umursayan ve düşünenler için ne çok şey anlatıyor.

     Bunca kural çiğnenip,  Karasu’da   bu olaylar yaşanırken ,  sormak lazım siz o zaman neredeydiniz?. Karasu  Belediyesi  yanlış politikalarla  yönetilip akrabaya eşe dosta  ihaleler verilirken  siz neredeydiniz?  Yada AKP’li meclis üyeleri  mecliste bu kararlar çıkarken  neden müdahale etmediler.

   

 

 

----------------------------

 

KORKAR OLDUK

 

Normal olan  kişi yada davranışların  anormal ;anormal olan kişi yada davranışların  normal göründüğü bir çağdayız.

O yüzden normal olmaya korkar olduk.Olması gereken ile olan arasında sıkışıp kaldık.Çünkü sevgi eksikti.Sevginin öncelikli olmadığı yerde ,küçük hesaplar çıkarlar dönüyor.Hesaplar yolunda ise sevgi görünümlü yapay ilişkiler yürüyor.Sevginin olduğu yerde kin,nefret,öfke,çıkarcılık barınamaz.Buz gibi eriyip giderler.

Bir çok araştırma sevildiğini hissetme ihtiyacının ,diğer tüm duygusal ihtiyaçların önüne geçtiğini söylüyor.Mesele bu değil ,mesele bu sevildiğini hissetme duygusunun nasıl oluştuğu.

İnsanlar sevgiyi yaşamasını bile unuttu.Eşyaya yüklenmiş bir anlam ,heveslerin giderildiği,su gibi dolu bardağın bir içimde içildiği boşaltılan bardak kadar basite indirgenmiş.

Derken ,tüm alanlarda öyle değil mi? Yolu ,yordamı belli olan bir işin peşinden giderken,kendi seçimleri ve keyfiyetine göre şekillendirilen işlerde sistemin dağınıklığına inat yolu yordamına göre iş yapanlar,garipsenir, ‘‘dünyayı sen mi kurtaracaksın, denilir. Aman ya sende çek elini yat herkes gibi, denilir. Sen gerçekten delisin, denilir’’.

Anormal kabul ediliyoruz gördünüz mü şimdi? Deli miyiz biz.

Hayır.Dürüstüz.İşine sadığız..Vatana faydalı olma, insana hizmet derdindeyiz.

Bu dertte olan kaç kişi var acaba ?

Bu yazı toplam 785 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar