SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

SİYASİ GAF VE ZİHNİYET!30 Nisan 2022 - 00:21, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, bugün yazımda bir siyasiye ait gafı sizlerle paylaşmak istiyorum. TOKİ konutlarını ziyaretlerinde  depremzede  vatandaşın Elazığ Belediye Başkanı AKP'li Şahin Şerifoğulları’na duşakabinin küçük olmasını şikayet etmesine karşılık Şerifoğulları ‘Önceki evinde duşakabinin mi vardı?' şeklinde cevap verdi.

Buna karşı da CHP Elazığ İl Başkanı, Belediye başkanına tepki göstermiş ve depremzede vatandaştan özür dilemesi çağrısında bulundu.

Buraya kadar bence inanılmaz bir gaf söz konusu. Devamında Belediye başkanından beklediğim ise pişmanlık ifadeleri ile açıklama yapmasıdır. Yine benim beklentim gibi CHP Elazığ İl Başkanı da depremzede vatandaştan özür dile çağrısında bulundu.

Belediye başkanı Şahin Şerifoğulları, özetle şu açıklamayı yaptı:

– Bizi yakından tanıyan ve her fırsatta samimiyetimize vurgu yapan, bizim çalışmalarımızı özel ortamlarda takdir eden CHP il kadrosunun kamuoyu önünde bizim samimiyetimizi tartışmaya açması sadece tutarsızlıkla izah edilemez. CHP İl Başkanlığının bu tutumu, kelimenin tam anlamıyla şark kurnazlığıdır.

– CHP zihniyeti tam olarak işte budur. CHP İl Başkanlığınca yapılan açıklamada, bir hanım kardeşimizle gayet samimi ve doğal diyaloğumuzdan hareketle bizim üstenci olduğumuzu ve vatandaşımızı hor ve hakir gördüğümüz iddia edilmiştir. Biz hiçbir zaman, hiçbir vatandaşımızı hor ve hakir görmedik, görmeyiz. Kendileri de dahil hiç kimse bunun aksine bir tek örnek gösteremez. CHP İl Başkanlığı vatandaşına tepeden bakan birilerini görmek istiyorsa dönüp CHP’ye baksın.

Bu açıklama ile belediye başkanı, kendi iyi niyetini ve CHP zihniyetinin kötü niyetini göstermeye çalışarak açıklama yapmış. Fakat konunun bununla alakası ne anlamadım. Ortada söylenmiş bir söz var ve buna ilişkin vatandaşa yapılan açıklama yok.

Bu haberi sizlerle paylaşıyorum çünkü söylenen bu söz ile bir zihniyet açığa çıkıyor. Vatandaşa bakış açısı, yoksula karşı tavır, Başkan olmanın kibri, görevini yapma düşüncesi değil lütufta bulunma fikri, insanlara karşı mesafe …vb yorumlar geliyor aklıma. Sizler ne dersiniz?

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 245 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar