SRT Yayın Akışı - 04.07.2020
Son Dakika

 

Size odaklı birini memnun etmek çok zordur.12 Temmuz 2019 - 07:05, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Kimsenin sizi mutlu etmesini beklemeyin. Çünkü kimse sizi siz kadar mutlu edemez. Başkasından medet umulan mutluluk ruh halinizi çıkmaza sokar ve insanlara bağımlı şekilde yaşarsınız. Bu da sizin hayattaki veriminizi etkiler.

Bir insan önce kendi mutlu olmalı, kendiyle mutlu olmayı öğrenmelidir. Kimse sizi sürekli mutlu edemez. Kimse sizi her an düşünemez. Ama siz kendinizi devamlı mutlu edebilirsiniz. Mutluluk bulaşıcıdır ve bir döngü içerisindedir. Siz mutluysanız karşı tarafta mutludur, karşı taraf mutluysa sizi de mutlu eder.

Bağlılık duygusu bir ilişkinin temel taşıdır. Fakat bağımlılık dehşet vericidir. Sadece sizin sunduğunuz güzelliklerle mutlu olan insanlar, sinirli olduğunuzda kendi mutlu olamadığı için size sarar, en ufak bir içe kapanışınızda öfkelenip eleştirir, suratı asılır, söylenir. Sizde ilişkinizde bir şeylerin ters gittiğini anlar ama sorunun ne olduğunu bir türlü bulamazsınız. Sorun aslında mutluluk döngüsünün sıkışmasıdır.

İlişkilerde sen bunu yapmadın, beni eskisi kadar sevmiyorsun, hiç aklına gelmiyorum, bir kere bile yüzün gülmüyor diyerek eleştireceğinize biraz kendinizle baş başa kalıp farkına varın ve kendinizi öncelikle eleştirin. Sen bunu yapmadın ama bende sen yapmadığın sürece yapmıyorum, sen beni eskisi kadar sevmiyorsun ama ben, sen eskisi kadar sevmediğin için seni sevmiyorum, hiç aklına gelmiyorum ama aklına gelmek için de pek bir şey yaptığım yok, bir kere bile yüzün gülmüyor ama senin yüzün gülmediği için bende gülmüyorum.

Size odaklı birini memnun etmek çok zordur. İnsanın ruh hali günlük olaylarla değişim gösterir çünkü. Size odaklı yaşayan insanlar, mutluluğunuzdan olduğu kadar agresifliğinizden de kendine pay çıkarıp sizi daha da kışkırtmaktan başka bir işe yaramazlar. Bir birlikteliğe başlarken karşınızdaki insanda ilk bakacağınız şey kendiyle ne kadar mutlu olduğu olsun. Kendiyle mutlu olan insan hem işinde hem ilişkilerinde başarılı olur.

Sevgilerimle…              Mail: gamze88karadag@gmail.com

Bu yazı toplam 1012 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar