SRT Yayın Akışı - 20.02.2020
Son Dakika

Sizin davranış şekliniz karşı tarafın tutumunu oluşturur.5 Temmuz 2019 - 09:58, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Erkeklere ihtiyacınız olduğunu hissettirmezseniz erkek size fayda sunmayı yeğlemez. Çünkü erkekler yapıları gereği gereksiz gördüğü bir şeyi yapmayacağından dolayı kendisine ihtiyaç duyulmadığı takdirde bir faaliyet gerçekleştirme tarafı değildirler.

İlişkinin ilerleyen evresinde suskunluğa gömülen bir erkeğin susmasının asıl sebebi de budur. Konuşmasına ihtiyaç duyulmaması…

Kadınlar erkeklere konuş derler ama konuşması için fırsat vermezler maalesef ki... Fırsat veriyorum diyen kişilerde çıkacaktır aranızda. Nasıl fırsat verdiğinizi öncelikle kendinize sormakla başlayın farkındalığınızı açmaya. Çünkü genelde fırsat veriyorum diyen kişileri biraz daha dinlediğinizde o fırsatı sabote ettiğini görürsünüz.  

Erkekler konuşmaya başladığında sözlerini kesmeyin, bir şey anlattığında daha iyi bilenin siz olduğunu aksettirip sözünü devralmayın, laf söylerken lafı ağzına tıkmayın. Bilinçli veya bilinçsiz yapılan bu tutum karşısında erkekler konuşmaya gerek duymaz. Bu da birliktelikte iletişim sorunlarına mahal verir ve zamanla erkek ilişkiden soğumaya uzaklaşmaya başlar. Sonrasında da tüm iletişimleriniz çatışmaya dönüşür.

Erkek kendi özünü kaybettiğinde ilişkiden uzaklaşmak yerine davranışını değiştirir çünkü. Geçimsiz biri olup çıkıverir ve düzeltmek adına da pek bir adım atmaz.

Sizin davranış şekliniz karşı tarafın tutumunu oluşturur unutmayın. Eğer ortada bir sorun varsa sorun oluşturan bir nedende mutlaka vardır. 

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 802 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar