SRT Yayın Akışı - 28.02.2021
Son Dakika

Sizin sevginiz olmasa karşı tarafın sevgisi bir şey ifade etmez.15 Ocak 2021 - 05:33, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Biri sizi çok severse mutlu olmazsınız, sizde onu çok seviyorsanız olursunuz. İnsanlarda genelde bu algı vardır. Biri beni çok sevsin, biri benimle ilgilensin, biri bana değer versin diye yakınıp dururlar devamlı… Oysaki sizi biri çok sevince mutlu olmazsınız, siz de onu çok seviyorsanız bu durum sizi ancak mutlu edebilir. Sevdiğiniz kişi sizinle ilgilenince, sevdiğiniz insan size değer verince ancak mesut ve bahtiyar olursunuz.

Hayattaki en kötü şey sevmediğiniz biri tarafından sevilmektir. İlgi duymadığınız biri tarafından ilgi görmektir. Aslında sanılanın aksidir; sizi mutlu eden etken kendi varlığınız, kendi düşünceleriniz, kendi hayalleriniz, kendi sevginiz, kendi arzularınızdır. İnsanlar bu durumun farkında ne yazık ki değiller. Seviliyorum diye mutlu olduğunu, ilgi görüyorum diye, bana değer veriyor diye yere göğe sığamadığını düşünürler. Fark edin; siz onu sevdiğiniz için mutlusunuz, ilgilendiğiniz için, değer yüklediğiniz için… Kendi istek ve arzunuz, sevginiz olmasa mutlu olamazdınız.

Böyle sanrıya kapılan insanların birçoğu karşı tarafa fazla değer yüklemesi yapıp kendi değerlerini düşürürler. Karşısındaki olmazsa varlığını hiçe sayarlar. Bu yanlış bir tutumdur. Ve zamanla ilişkiyi sona götürür. Biri bana değer versin demeyin kendi değerinizi bilin. Çünkü sizin sevginiz olmasa karşı tarafın sevgisi bir şey ifade etmez. Siz değer vermezseniz karşı taraf pek önem arz etmez.

Hayatınızda nasıl birini istiyorsanız sizde öyle olmalısınız. Yoksa mutlu olamazsınız. Bana biri çok aşık olsun diyen kişi karşısındaki insana çok aşık olmalı ki duyumsadığı aşkı taçlandırabilsin.

İnsanlar ilişkilerinde güven isterler fakat karşı tarafa güven vermezseler mutlu olamazlar. Güven duyduğunuz insana aynı güveni vermezseniz ilişkinizde çatışmalar olur. Size ilgi gösteren partnerinize ilgi göstermezseniz arada sürtüşmeler olur. Anlayacağınız doğru birini bulduğunuzda doğru biri olmazsanız mutluluğu tam anlamıyla yakalayamazsınız.

Bu yüzden; mutlu bir birliktelik için doğru birini bulmak değil, iki doğru biri olmak lazım. Çok seveni bulmaktan ziyade çok seven de olmak lazım…

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1323 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar